Knurów: Tydzień Uczniowskiej SuperMocy w MP12

0
214

Ubiegły tydzień w Miejskim Przedszkolu nr 12, upływał pod hasłem TYGODNIA UCZNIOWSKIEJ SUPERMOCY – ogólnopolskiej akcji, której celem jest wskazanie dzieciom ich cech, talentów i zdolności za pomocą treningu umiejętności społecznych, dzięki którym mogą zawojować świat. Działania te były dostosowane do wieku i możliwości dzieci i trwały cały tydzień.

Jak przebiegała nasza akcja?

W poniedziałek najmłodsze grupy tworzyły swoje gwiazdy talentów. Dzięki temu powstała Aleja Przedszkolnych Gwiazd.

We wtorek powstawały RAKIETY – aby łatwiej nam było szybować po niebie naszych zdolności. Następnie rakiety wędrowały po salach by każda grupa mogła dodać coś od siebie.

W środę „starszaki” i „średniaki” tworzyły TUBY SUPERMOCY określające mocne strony grupy.

W czwartek powstała wielka wystawa projektu naszych efektów i działań. Był to również dzień Pozytywnej Poczty Supermocy gdzie w specjalnej skrzyneczce czekały na nas tylko pozytywne wiadomości.

Piątek ogłosiliśmy DNIEM SUPERBOHATERA – dzieci miały możliwość sfotografowania się w stroju SuperMana i odwiedzenia naszej fotobudki.

W ramach działań dodatkowych powstało drzewo supermocy MP12 gdzie za pomocą awatarów i dedykowanych ku temu aplikacji stworzyliśmy wraz z dziećmi na zajęciach z pomocy psychologiczno – pedagogicznej pozytywny obraz kadry określając i odkrywając SUPERMOCE nauczycieli. Kontynuacją tego było zadanie kadrowe które polegało na wpisaniu czegoś pozytywnego o swojej koleżance/koledze z pracy. Bawiliśmy się świetnie

Dziękujemy za możliwość bycia częścią tego projektu! Było magicznie!

Zapraszamy na relację filmową poniżej: