Knurów: Tritech samodzielnym liderem

Trzecia seria spotkań Knurowskiej Ligi Futsalu rozpoczęła się od pewnej wygranej zajmującego pozycję lidera Tritechu nad Rawimeksem. Początek meczu był wyrównany, a Rawimex niespodziewanie dotrzymywał kroku Tritechowi, jednak tuż przez przerwą stracił dwa gole, a po zmianie stron liderzy dominowali już na parkiecie powiększając prowadzenie. Tritech dzięki wygranej pozostał jedyną drużyną z kompletem punktów, a na dodatek nadal nie stracił gola. Krzysztof Górka, kilkukrotny triumfator klasyfikacji najlepszego bramkarza KLF, śrubuje niespotykaną wręcz serię bez puszczonej bramki.

W drugim meczu wczorajszego wieczoru rozochocony ostatnim zwycięstwem Best Team miał chrapkę na pokonanie Bud-Expert Teamu, ale rzeczywistość okazała się nie tak różowa dla najmłodszej drużyny ligi. Rutyniarze Piotra Rolnika zagrali dobry mecz i potwierdzili, że ich inauguracyjny remis z Gesanetem nie był przypadkowy.

Obrońca mistrzowskiego tytułu Vibovit/IPA pewnie wygrał z Teamem Rawimex prowadząc po pół godzinie gry 7:1 i dopiero w końcówce rywal nieco odrobił straty. Za tydzień mistrzów czeka mecz z Gesanetem, w którym będą musieli zachować koncentrację do końcówej syreny.

Na koniec 3. kolejki na widzów czekała wisienka na torcie. Mecz pomiędzy TKKF Mistral Intermarche a Gesanetem stał na dobrym poziomie i dostarczył sporych emocji. TKKF zaczął od prowadzenia, ale Gesanet wyrównał już w pierwszej akcji po wznowieniu gry, a nastepnie poszedł za ciosem strzelając jeszcze do przerwy dwa gole. Mistrzowie z 2018 roku mogli prowadzić wyżej, gdyby nie świetna postawa bramkarza TKKF-u Pawła Ignasiaka. Zawodnik ten także po przerwie był najjaśniejszą postacią swojej drużyny, a jego koledzy doprowadzili do remisu na 4 minuty przed końcem gry. W ostatniej minucie Gesanet zagrał o całą pulę grając z lotnym bramkarzem, ale manewr ten nic nie zmienił i oba zespoły pogodził remis.