KnurówSport i rekreacja

Knurów: Tritech pierwszym liderem

W poniedziałkowy wieczór po raz 30. w historii swoje rozgrywki zainaugurowała Knurowska Liga Futsalu. W obecnej edycji, podobnie jak przed rokiem bierze udział 8 zespołów, które rywalizować będą w dwurundowym systemie mecz i rewanż.

W pierwszym spotkaniu nowego sezonu trzecia drużyna ubiegłorocznych rozgrywek Tritech spotkała się z nowicjuszem Teamem Rawimex. Spotkanie to okazało się dużo bardziej zacięte niż można się było spodziewać, a faworyci rostrzygnęli je na swoją korzyść dopiero po pół godzinie gry.

W drugim meczu tego wieczoru faworyt również napotkał opór teoretycznie słabszego rywala. Gesanet, mistrz Knurowa 2018, po bezbramkowej pierwszej połowie, dwukrotnie przegrywał z Bud-Expert Teamem i zawdzięcza remis udanemu manewrowi z lotnym bramkarzem, który zastosował w ostatnich dwóch minutach spotkania.

O tym, że tego dnia faworyci nie mieli łatwo przekonał się także TKKF Mistral Intermarche. W spotkaniu z najmłodszą drużyną ligi Best Teamem wicemistrzowie dopiero w 28 minucie wyszli na prowadzenie, by po chwili je stracić. Kiedy zapowiadało się na remis, Mateusz Cybulski skutecznie wykonał rzut wolny, a w ostatniej minucie kontrę TKKF wykończył Patryk Grzybek.

W ostatnim meczu 1. kolejki mistrzowska ekipa Vibovitu/IPA wygrała z Rawimeksem. Mistrzowie na początku drugiej połowy prowadzili 2:0, ale wynik ten uśpił ich czujność, bo w 29 minucie przegrywali już 2:3. W końcówce rutyniarze stanęli na wysokości zadania i przechylili szalę na swoją korzyść za sprawą Jarosława Stępnia i Daniela Tałajkowskiego wygrywając ostatecznie 5:4. Warto odnotować, że dwa gole dla przegranych strzelił Sebastian Burek, który po wielu latach powrócił do ligi. O tym, że zawodnik ten grał w tych rozgrywkach jeszcze w czasach „asfaltowych” pamiętają już tylko najstarsi kibice.

W poniedziałek 25 listopada mecze drugiej kolejki, a w niej spotkają się: Tritech – Bud-Expert Team (18.00), Team Rawimex – Gesanet Knurów (18.50), Best Team 02+ – Rawimex Knurów (19.40), TKKF Mistral Intermarche – Vibovit/IPA (20.30).