Ładna sylwetka, dobra kondycja – tak dzisiaj chce wyglądać niemal każdy, a zwłaszcza płeć piękna.

Wszyscy, mimo wieku, chcą być atrakcyjni fizycznie, każdemu zależy na tym, żeby dobrze wyglądać. Aby szybko tego dokonać należy aktywne spędzać czas wolny, uprawiając dowolny sport.

Naprzeciw trendom współczesnego świata –  dla wszystkich chcących być fit  – Centrum Kultury w Knurowie wyszło z inicjatywą zajęć sportowych na świeżym powietrzu.

Organizatorzy na relaks i aktywną rozrywkę zaprosili mieszkańców do świeżo wybudowanej tężni solankowej na ul.Szpitalnej 28, w dniu 6 sierpnia 2019 roku, na godz.18:00.

Sierpniowe treningi – turbo spalanie dla całej rodziny przygotowali profesjonalni instruktorzy z ONE STEP Active Studio.

Cykliczne wydarzenie pod chmurką gwarantuje co rusz inny rodzaj treningu turbo z nowym instruktorem i mnóstwem spalonej energii.

Pierwsze spotkanie treningowe przy tężni poprowadziła z wielką pasją i niespożytą energią, doświadczona instruktorka – Anna Siwiec.

Co to turbo spalanie? To nic innego jak popularny trening z ćwiczeniami interwałowymi w połączeniu z treningiem typu cardio, czyli marszem. Tego rodzaju wysiłek fizyczny powoduje spalanie dużej ilości kalorii, dlatego dość szybko widoczne są jego efekty w postaci utraty tkanki tłuszczowej i spadku masy ciała. Pozwala on również w dość szybkim czasie poprawić ogólną wytrzymałość, wydolność i kondycję organizmu.

Trwałe efekty przynosi regularne ćwiczenie w programie turbo spalania przez przynajmniej miesiąc. Spada wtedy waga, poprawia się kondycja i wytrzymałość organizmu, sylwetka staje się wymodelowana.

Turbo spalanie pomaga modelować przede wszystkim mięśnie brzucha, ud i pośladków. Trening angażuje jednak wszystkie grupy mięśni, zatem nie tylko poprawia wytrzymałość i wydolność organizmu, ale także poprawia proporcje całej sylwetki. Turbo spalanie przyspiesza także procesy metaboliczne zachodzące w organizmie, co sprawia, że chudniemy także między treningami.

Trwałe efekty przynosi regularne ćwiczenie w programie turbo spalania przez przynajmniej miesiąc. Spada waga, poprawia się kondycja i wytrzymałość organizmu, sylwetka staje się wymodelowana. Turbo spalanie pomaga modelować przede wszystkim mięśnie brzucha, ud i pośladków. Trening angażuje jednak wszystkie grupy mięśni, zatem nie tylko poprawia wytrzymałość i wydolność organizmu, ale także poprawia proporcje całej sylwetki. Turbo spalanie przyspiesza także procesy metaboliczne zachodzące w organizmie, co sprawia, że chudniemy także między treningami.

Należy jednak podkreślić, że tego rodzaju trening wymaga od ćwiczącego sporej wytrzymałości i sprawności oraz dobrego stanu zdrowia. Zatem trening turbo nie powinno się wykonywać częściej niż dwa razy w tygodniu.

Podczas jednego treningu turbo spalania można stracić nawet 600 kalorii. Dlatego trzeba pamiętać o odpowiedniej regeneracji po treningu oraz o prawidłowym nawodnieniu organizmu i o odpoczynku między treningami. Przed przystąpieniem do treningu turbo spalania trzeba koniecznie wykonać rozgrzewkę, inaczej gwarantowane są kontuzje stawów i uciążliwe zakwasy.

Kolejne spotkanie przy tężni solankowej z ONE STEP Active Studio już w czwartek (8 sierpnia 2019r.), o godzinie 18:00.

Zapraszamy! Nie może Was zabraknąć. Zabierzcie ze sobą bliskich i wspólnie pokażcie ile macie w sobie nagromadzonej atomowej  energii.

Relacja: Agnieszka Łyko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here