Jasełka od wielu lat wpisane są do kalendarza imprez organizowanych w naszej szkole. Uroczystość ta zintegrowała społeczność szkolną „Szóstki” podczas występów dla wszystkich uczniów w przedświątecznym dniu wigilii klasowych, w czasie uroczystego spotkania opłatkowego dla pracowników naszej szkoły, nauczycieli emerytów z MSP5, MSP6 i MG2, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Szczególny występ odbył się również w ramach I Przeglądu Przedstawień Bożonarodzeniowych dla Szkół i Grup Parafialnych w Knurowie oraz podczas jasełek dla rodziców, gdzie występujący zaprezentowali rodzicom umiejętności wokalno – recytatorskie przed najbliższymi.

Ta szeroka publiczność mogła przeżyć historię Marii i Józefa, szukających schronienia w stajni. Tam przybyli trzej mędrcy i złożyli Dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki narodzenia Jezusa, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pieśniami w wykonaniu solistów i chóru szkolnego.

O wspaniałe przeżycia zadbali zdolni aktorzy. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, śpiewaków, nauczycieli i rodziców zostało nagrodzone brawurowymi oklaskami, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie.

Info: MSP 6

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here