Knurów: Świętujemy Dzień Liczby π w Paderku!

0
206

14 marca przypada światowy Dzień Liczby π. Datę wybrano nie bez powodu w USA data „14 marca” zapisywana jest „3.14”. Z tej okazji właśnie dziś we wtorek 14 marca 2023 r. odbył się Dzień Liczby π w Paderku. Do uczestnictwa zgłosiło się 17 klas (11 LO i 6 TECH), które reprezentowały trzyosobowe delegacje.

Pierwszą częścią spotkania był krótki wykład – ciekawostki związane z liczbą π. Następnie uczestnicy spotkania zmierzyli się z quizem 25-pytań dotyczących „Liczby π”. W przerwie wszyscy mieli okazję skosztować π – wypieki, które przygotowali uczniowie z klas 2H1, 2H2, 3 S, 3H 2M i 2S specjalnie na dzisiejszy dzień. Drugą częścią spotkania był test zadań logicznego myślenia. Spotkanie zakończyło wręczenie nagród i podsumowanie. Wyniki są następujące:

I miejsce zajęła klasa II M (Anita Grad, Kamila Kobiałka i Laura Labisz)

II miejsce zajęła klasa III S (Zuzanna Wesoły, Patryk Kwaśniok i Michał Mielczarek)

III miejsce zajęła klasa III H (Małgorzata Krzysztof, Mateusz Ferensztain, Patryk Kijas)

Uczestnicy spotkania zostali nagrodzeni przez Dyrektora ZSIJP p. Dorotę Gumienny. Podziękowania należą się również fundatorom nagród – firmie Mentor – systemy audiowizualne oraz Radzie Rodziców ZSIJP.

Dodatkowe nagrody dla następujących osób: Szymon Kramek z 1S i Małgorzata Krzysztof z 3H (π-emat), Julia Łukaszewicz i Amelia Cieśla z 2H1 (plakaty) oraz Julia Kołodziejak z 2M.

Organizatorami spotkania byli nauczyciele matematyki p. Anna Bonk i p. Marek Mnich. W tym dniu stawialiśmy na kreatywność, innowacyjność i dobrą zabawę. Uczniowie zaangażowali się w proponowane działania. Dzień Liczby π stanowi świetną okazję do tego, żeby się o tym przekonać. Miłego Dnia Liczby π! Do zobaczenia za rok!

Info: Paderek (Zespół Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie)