Knurów: ” Strzały w lesie ? ” – mamy wyjaśnienie sytuacji.

0
5913

Knurów:

Strzelają w lesie…

   Wieczorem wrzuciliśmy Wam informację, że jesteśmy na tropie zgłoszeń/interwencji naszych Czytelników w temacie notorycznego strzelania w lesie w okolicach ul. Niepodległości.

Idąc śladem tego zgłoszenia, które przerodziło się ogólną falę oburzenia związane ze środowiskiem myśliwych, komentarze o równych i równiejszych itp./itd. można się z nimi zapoznać na naszych stronach facebookowych/.

Otrzymaliśmy informacje którą postanowiliśmy sprawdzić. I co się okazuje??

Rzekomym myśliwym oddającym „strzały w lesie”, okazał się pracownik knurowskiej Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych.

Jego zadaniem jest odstraszanie ptaków żerujących na – wysypisku śmieci.

   Strzały zaś oddawane są z pistoletu hukowego, którego zadaniem jest ptaki zwyczajnie, rozgonić.

   Proceder ten, jak udało nam się dowiedzieć, trwa już od wielu lat. Dziwnym jest jednak kojarzenie wystrzałów hukowych, z tymi które padają z broni np. myśliwskiej.

    Sytuacja taka zdecydowanie będzie się powtarzać w godzinach 8 do +- 18.

 

ps.
W trakcie pisania materiału, zadzwonił do nas jeden z myśliwych zrzeszonych w strukturach Koła Cyranka, poprosiliśmy o pisemną informację, którą poniżej przedstawiamy :

Zarząd Koła Łowieckiego Cyranka w Knurowie zaprzecza, jakoby myśliwi Naszego Koła polowali w lesie w czasie obowiązywania Rozporządzenia Ministra Środowiska o zakazie wstępu do lasu.

  Strzały, o których pisze jedna z czytelniczek prawdopodobnie pochodzą z pobliskiego wysypiska śmieci, gdzie w ten sposób odstrasza się dzikie ptaki lub są to strzały petard, gdyż rownież w ten sposób właściciele gruntów rolnych chronią swoje pola przed zwierzyna leśna.

  Każdy myśliwy został poinformowany, że na chwilę obecną do odwołania nie prowadzimy gospodarki łowieckiej w lesie w tym i polowań.

   Każdemu z nas zależy na swoim zdrowiu oraz na zdrowiu naszych rodzin dlatego stosujemy się do wydanych obostrzeń w związku z epidemia koronawirusa.

    Korzystając z okazji proszę Państwa o wyrozumiałosc dla naszej pasji.

    Obecnie wykonujemy odstrzał sanitarny dzików na terenie naszego obwodu oraz prowadzimy działania mające ograniczyć szkody łowieckie w uprawach rolnych.

Z poważaniem

łowczy Kola Dariusz Jazgar.

 

 

 

====== pisaliśmy o tym:

Knurów: Interweniują mieszkańcy – STRZAŁY W LESIE!

Knurów: Interweniują mieszkańcy – STRZAŁY W LESIE!

 

REKLAMA