Trend współczesnego świata – piękna i szczupła sylwetka, zgrabne uda i płaski brzuch.

Co zrobić żeby mieć idealną i szczupłą figurę? Odpowiedź jest prosta – należy zwiększyć aktywność fizyczną np. udać się na trening z instruktorem na świeżym powietrzu. Ćwicząc spalimy tkankę tłuszczową, przy okazji wymodelujemy ciało, poprawimy swoje samopoczucie, stan zdrowia i ogólną kondycję organizmu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom, pragnieniom i preferencjom mieszkańców Knurowa –  Centrum Kultury w Knurowie zaproponowało cykliczne zajęcia sportowe przy kojącej muzyce.

Wszyscy miłośnicy letnich form aktywności ruchowej zostali zaproszeni na ul. Szpitalną 28, gdzie została niedawno oddana do użytku tężnia solankowa.

Zgodnie z planem, wydarzenie pod chmurką w postaci treningu Strong by Zumba zostało zrealizowane w dniu 13 sierpnia 2019 roku, o godz.18:00.

Trening Strong by Zumbę poprowadziła instruktorka wyglądająca niczym wyjęta z programu graficznego  – Marlena z ONE STEP Active Studio.

Na czym polega – Strong by Zumba? To zajęcia łączące w sobie elementy treningu siłowego i kardio, z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Ćwiczenia zazwyczaj wykonywane są bardzo szybko, a tempo treningowi nadaje muzyka. Dzięki energetycznym brzmieniom w tle uczestnicy zajęć są w stanie wykonać więcej powtórzeń niż ćwicząc bez muzyki. Każdy skłon, podskok czy przysiad mają odzwierciedlenie w dźwiękach.

W Strong by Zumba zestawy ćwiczeń powstają jako pierwsze, a następnie tworzona jest do nich muzyka, która dyktuje tempo treningu. Nie jest to zwykły podkład mający uprzyjemnić ćwiczenia, lecz pomóc nam je wykonywać – rytmiczność muzyki ma wyzwolić w ćwiczących jeszcze więcej energii i motywację do dawania z siebie jeszcze więcej.

Jest to trening zorientowany na rezultaty. Poprzez zmienną intensywność oraz wkomponowane ćwiczenia siłowe spalisz mnóstwo kalorii, poprawisz kondycję oraz siłę, wzmocnisz także całe ciało, a w konsekwencji wymodelujesz oraz ujędrnisz swoją sylwetkę. Na tym nie koniec zalet.

W trakcie treningu sukcesywnie rozwija się nasza zwinność przez szybkie wybicia w boki,  mobilność, gibkość, stabilizacja przez podskoki oraz ogólna koordynacja ruchowa. Podczas ćwiczeń wzrasta tętno i zapotrzebowanie na tlen, a poprzez intensywne ruchy w rytm melodii organizm spala kalorie jeszcze przez długi czas po zakończeniu treningu.

Na kolejny program fitness w formie – Power Dance przy tężni zapraszamy 20 sierpnia 2019 roku (wtorek), o stałej godz. 18:00.

Relacja: Agnieszka Łyko