Knurów: Spotkanie starych znajomych na start nowego sezonu

0
333

Knurów: Spotkanie starych znajomych na start nowego sezonu

Już w najbliższą sobotę piłkarze Concordii Knurów zainaugurują nowy piłkarski sezon 2022/2023. Zanim jednak podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka powalczą o pierwsze ligowe punkty, przyjdzie im rywalizować w I rundzie Pucharu Polski Podokręgu Zabrze. W tej fazie rozgrywek knurowianie zmierzą się ze starymi znajomymi z zeszłego sezonu czyli z drużyną Tempa Paniówki.

Drużyna z Paniówek po rewelacyjnej rundzie wiosennej minionego sezonu w zabrzańskiej A-Klasie, gdzie na piętnaście ligowych spotkań odniosła aż 14 zwycięstw ponosząc tylko jedną porażkę. Ostatecznie na finiszu rozgrywek Tempo Paniówki zajęło drugie miejsce w tabeli, które uprawniało do gry w barażach o awans do Klasy Okręgowej. W repasażu przyszło podopiecznym trenera Roberta Szarugi rywalizować z Czarnymi Sucha Góra. Piłkarze Tempa nie pozostawili swoim rywalom złudzeń wygrywając oba spotkania barażowe (u siebie 4:1 i na wyjeździe 3:0) i uzyskali awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Drużyna Tempa Paniówki dołączyła tym samym do Concordii Knurów, która zdołała wcześniej wywalczyć promocję do Klasy Okręgowej. Obie drużyny będą miały szansę ponownie zmierzyć się w ramach ligowych rozgrywek, lecz los postanowił skonfrontować obie ekipy w dodatkowym spotkaniu – tym razem w ramach I rundy Pucharu Polski Podokręgu Zabrze. Dla knurowian będzie to doskonała okazja do zrewanżowania się swoim rywalom za wysoką porażkę z rundy wiosennej, gdzie piłkarze Tempa Paniówki na własnym stadionie pokonali Concordię Knurów aż 5:0.

Pierwszy mecz nowego sezonu to zawsze wielka niewiadoma. Jeśli dodamy do tego, że pucharowe rozgrywki rządzą się swoimi prawami, to ciężko wskazać tutaj faworyta sobotniego pojedynku. Jednego możemy być pewni – piłkarskich emocji na Stadionie Miejskim w Knurowie nie zabraknie.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 16:00.

⚽️Concordia Knurów – Tempo Paniówki
📅Sobota, 6 sierpnia – godzina 16:00🕓
🏟Stadion Miejski w Knurowie – Dworcowa 28
🎫Bilety: 10zł

AW