W knurowskim magistracie spotkały się dzisiaj wszelkie organy odpowiedzialne za organizacje tegorocznego 75 jubileuszowego Tour de Pologne.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele organizatora TdP z dyrektorem Lechem Piaseckim, zarząd miasta Knurowa w osobach Piotra Surówki – wice Prezydenta Miasta i Piotra Dudło – Sekretarza Miasta. Przedstawiciel gierałtowickiego UG, powiatu, policji, straży miejskiej oraz MOSiR Knurów, Centrum Kultury.

Obsługa całego przedsięwzięcia która codziennie przesuwa się łącznie z wyścigiem to ok. 1400 osób. Więc jest to logistycznie największe przedsięwzięcie w Polsce. 2 helikoptery, 3 motory z kamerami bezprzewodowymi, transmisja na żywo w TVP1, TVP Sport i na Eurosporcie – transmisja do 120 krajów na świecie.

Czas przejazdu przez teren powiatu 17:30 – 18:15 – premia specjalna w Knurowie ok. godz. 18:00 – 18:05 ,  meta w Zabrzu przewidziana jest na godz. 19:00-19:10

   Staruje 18 najlepszych drużyn świata + 4 drużyny na tzw. dzika kartę, w tym  do tego 7 zawodników powołanych z polskich drużyn. 

III etap – 6 sierpnia – Chorzów Stadion Śląski – do Zabrza Stadion Górnika Zabrze – etap 140 km – 75 edycja TdP to 90 lat TdP i 25 lecie jak Lang Team organizuje TdP   to miasta : Ruda Śląska, Mikołów, Żory, Jastrzębie Zdrój, Rybnik, Knurów, Gierałtowice, Zabrze. 

Zmieniona została pierwotnie planowana trasa.

Plan trasy wygląda następująco: wjazd do Knurowa od strony Rybnika — ul. Książenicka, Aleja Piastów, Lignozy, Zwycięstwa, Rondo Zacisze, Wilsona, Szpitalna, Kosmonautów, 1 Maja, rondo Jana Pawła II, Dworcowa, rondo rotmistrza Witolda Pileckiego, Dworcowa, ks. Roboty ( Gierałtowice )…