TEATR PARANOJA działający przy CENTRUM KULTURY w Knurowie zaprasza widzów na spektakl „Wszystko o kobietach” Miro Gavrana. Przedstawienie odbędzie się w piątek 28 czerwca o godzinie 19.30 w Domu Kultury w Szczygłowicach.

„WSZYSTKO O KOBIETACH” sztuka MIRO GAVRANA

Czy można opowiedzieć wszystko o kobietach w jeden wieczór? Wszystko się może zdarzyć! „Wszystko o kobietach” – to sztuka misternie skonstruowana przez współczesnego chorwackiego dramatopisarza Miro Gavrana. Jego komedia należy do nurtu tych dobrze skrojonych, z napięciem godnym thrillera, dowcipnym dialogiem i postaciami bliskimi współczesności. Historia o piętnastu kobietach w różnym wieku to swoiste studium kobiecej natury, opisane męskim okiem i ręką. Najistotniejszym elementem sztuki chorwackiego dramatopisarza są emocje przekazywane w prosty, ale interesujący sposób.

„Wszystko o kobietach” to sztuka napisana z matematyczną precyzją, skonstruowana jak misterna układanka z puzzli. Jednak każda z bohaterek bardziej niż babą jest tutaj człowiekiem. Ich losy i powodujące nimi uczucia subtelnie i dyskretnie ocierają się o siebie, a one samie przeglądają się w sobie na wzajem jak w tysiącu lustrach: matka i córki, siostry, rywalki, najlepsze przyjaciółki, koleżanki z pracy i koleżanki z przedszkola z lalką Barbie w objęciach oraz żywotne pensjonariuszki Domu Seniora. Wszystkie znalazły się w sieci skomplikowanych relacji międzyludzkich.

Siedem aktorek wykreuje kilkanaście postaci z pasją i sentymentem, szczerością i humorem, miłością i nienawiścią, szczęściem i rozpaczą. Opowiedzą Państwu różne historie, obnażą skomplikowane relacje międzyludzkie i niezaprzeczalnie – rozbawią!!!

Występują:

JAGODA ZACHER jako MAGDA, OLA, DZIDZIA

ANNA KRUK jako ANITA, JANKA

JOANNA MATUSZEWSKA jako MARIA, ROZALIA

ALEKSANDRA OLEJNICZAK jako NINA, LUIZA

ALEKSANDRA SZEWCZYK jako JOLKA, MIMI

ALICJA WRONKOWSKA jako HANIA, MATYLDA

OLIWIA DURAJ jako KRYSIA, BINIA

Reżyseria: JOANNA ŚWIĘCIK-PATERA

Czas trwania: 1 h 30 min.
Spektakl dla widzów powyżej 15 lat.

Koszt biletu: 10 zł

Info: Teatr Paranoja