CZŁOWIEK JEST WIELKI NIE PRZEZ TO CO MA, NIE PRZEZ TO, KIM JEST, LECZ PRZEZ TO CZYM DZIEI SIĘ Z INNYMI – JAN PAWEŁ II – To motto, które powinno przyświecać nam każdego dnia!

Kolejna akcja została zorganizowana dla chorego Franka Surdela. Tym razem w Kościele Cyryla i Metodego w Knurowie odbył się spektakl muzyczny „Paraklet”. Sztuka została wystawiona w niedzielne popołudnie – 9 lutego 2020 roku.

Przypomnienie historii Franka: Półroczny Franek Surdel z Knurowa walczy o życie. Chłopczyk urodził się z najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Jest to rzadka choroba genetyczna SMA1. Życie Franka może uratować jedynie terapia genowa, dostępna tylko w USA. Aby Franio wyzdrowiał, wymaga podania najdroższego leku na świecie. Jego koszt wynosi 10 milionów złotych.

Aby pomóc rodzicom w walce o życie syna, artyści Polskiego Teatru Historii z Mikołowa zagrali spektakl muzyczny w reżyserii Sebastiana Dylnickiego.

Jest to piękna sztuka poświęcona Duchowi Świętemu, pełna nastrojowego światła i symboliki, w której słowo przeplatane śpiewem i muzyką skłania do refleksji nad życiem człowieka.

Polski Teatr Historii tworzą ludzie z pasją i zaangażowaniem. Misja katolicko-patriotyczna przejawia się w ich działalności.

Sztuka w Parafii Cyryla i Metodego w Knurowie została wystawiona przez profesjonalistów,  na wysokim poziomie i o głębokim przesłaniu.

Podczas spektaklu prowadzona była oczywiście zbiórka na rzecz Franka. Armia ludzi, która włącza się w pomoc choremu chłopcu jest coraz większa.

O dobroci serca i hojności dłoni mieszkańców Knurowa nie trzeba nikogo przekonywać. A przymiotom tym po raz kolejny dali wyraz, wspierając półrocznego wojownika.

Relacja: Agnieszka Łyko