Knurów: Spektakl dla dzieci „Różowy Kapturek” w DK

0
129

Kto z nas nie słyszał chociaż raz o bajce pt. „Czerwony Kapturek, a historię o „Różowym Kapturku” to już nie każdy miał taką okazję. Z „różową” propozycją pojawił się Żelazny Teatr z Katowic w Domu Kultury w Knurowie-Szczygłowicach.

W ramach ferii zimowych sztuka została wystawiona w dniu 22 stycznia 2023 roku w samo południe.

Klasyczna opowieść stała się jedynie punktem wyjścia do współczesnej wersji o Kapturku. Nowe przygody znanej bohaterki przedstawione zostały w niebanalny sposób, gdyż opowiedziały je trzy krasnale, które przypadkiem znalazły się w teatrze.

Mali widzowie na własne oczy zobaczyli kapturka na hulajnodze oraz babcie, która pokonała Wilka w walce. Byli też świadkami castingu na Kapturka, wypuszczenia zwierząt z ZOO i pogoni za Wilkiem.

Oprócz bezpośredniej interakcji z publicznością w zakręconym widowisku nie zabrakło zabawnych gagów jak i pouczających historii. Knurowianie mieli okazję zaobserwować, jak powstaje spektakl teatralny „od kuchni”.

Ciekawy styl projektu bardzo odpowiadał wszystkim przybyłym i nie kryli satysfakcji z udziału w ” Różowym Kapturku”. Największą nagrodą dla artystów za kreatywność, zaangażowanie i profesjonalizm były oczywiście oklaski.

Relacja: Agnieszka Łyko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here