Knurów: SiKReT Gliwice pokonany, hala w Knurowie wciąż niezdobyta!

Po rozgrywkowej pauzie z zeszłego tygodnia, kiedy to nasze spotkanie z ekipą OKIS Gaszowice zostało przełożone na prośbę gości, w tym tygodniu czekał nas nie lada smaczek. W środowy wieczór mieliśmy okazję rozegrać swój ósmy mecz w ramach Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours , w którym naszym rywalem był sąsiad zza miedzy, czyli SIKReT Gliwice Sekcja Siatkówki . Pamiętając mecz z zeszłego roku spodziewaliśmy się bardzo twardego i wymagającego spotkania. Co prawda nie cały mecz, jednak jego większość taka właśnie była, ale najważniejsze dla SPS-u jest to, że po raz kolejny komplet punktów został w Knurowie.
Pierwszy punkt w spotkaniu zdobyli gliwiczanie, który bardzo efektownie skończyli akcję na środku siatki. W kolejnych akcjach obie ekipy naprzemiennie zdobywały punkty, a wynik oscylował wokół remisu (8:8). Chwilę później seria gorszych akcji przytrafiła się SPS-owi. Gospodarze po dosyć dobrym przyjęciu nie potrafili skończyć ataku popełniając błędy lub dając się blokować przeciwnikom (15:19). Problemy z asekuracją przy ataku oraz proste błędy nie pozwoliły na odrobienie strat (17:23) aż do końcówki seta. Po wprowadzeniu na boisko Łukasza Widerskiego gra nabrała nieco rumieńców i SPS-owi udało się podciągnąć wynik (21:24), jednak był to zbyt późny zryw i to SiKRet zapisał seta na swoje konto (25:21).
Podrażnieni dosyć wyraźną przegraną knurowianie w secie numer dwa od razu wrzucili wysoki bieg. Po mocnych atakach Michała Kotarskiego i czujnej grze w bloku Radosława Fola SPS prowadził 9:3. Przerwa na żądanie gości nie przyniosła rezultatów, a kolejne punkty zdobywali na siatce Paweł Madejek i Krzysztof Kołodziej (15:6). Wysoka przewaga punktowa nie zmieniła nastawienia knurowian, którzy cały czas naciskali na swoich przeciwników i nie pozwolili im złapać kontaktu punktowego (21:12). Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:15.
Trzecia odsłona zaczęła się podobnie do seta 1 – oba zespoły grały równo, mocno i punkt za punkt. Pierwsi na falę wskoczyli jednak knurowianie, którzy w połowie partii wyszli na prowadzenia 13:10. W ataku dobrą robotę wykonywał Jarosław Paprocki, natomiast Mateusz Siwiec korzystał z dobrego przyjęcia i starał się rozrzucić dobrze funkcjonujący tego dnia blok SiKReT-u. W końcówce SPS prowadził 18:13, co pozwoliło na wprowadzenie kilku roszad w składzie i dało chwilę oddechu graczom wyjściowego składu. W tej części gry w szeregi SPS-u wkradło się nieco rozluźnienia i rywale zaczęli gonić wynik (21:18), jednak dobra gra w obronie Marcina Madejka oraz skuteczne ataki z drugiej linii Pawła Madejka pozwoliły na zakończenie seta zwycięstwem 25:21.
Partia numer 4 od samego startu nie układała się po myśli knurowian. Niedokładne przyjęcia Przemysława Rokitowskiego oraz problemy w ataku spowodowały, iż SiKReT szybko odskoczył na 3-4 punkty (9:5, 13:10). Na szczęście dla SPS-u tryby całej machiny zaczęły właściwie działać po połowie seta. W ataku znów brylował Kotarski, na środku czujnie w bloku grał Mateusz Ćwięczek i kontakt z SiKReT-em udało się złapać już przy wyniku 15:16. W końcówce seta gliwiczanie mieli dwie okazje na doprowadzenie do tie-breaka (24:22), jednak twardy charakter i mocny mental SPS-u wyszedł na jaw. Gracze z Knurowa skończyli własną akcję (23:24), a następnie dwukrotnie zatrzymali akcję przeciwników, by finalnie zakończyć wymianę punktem (24:24). W walce na przewagi goście obronili 3 piłki meczowe, lecz przy czwartej próbie już im się to nie udało i 3 punkty zostały w Knurowie (29:27).
– To był trudny mecz, w którym spodziewaliśmy się, że rywale pokażą dużo dobrej siatkówki. Myślę, że się nie pomyliliśmy, bo wiele akcji stało na naprawdę wysokim poziomie. Najbardziej cieszy nas końcówka czwartego seta, kiedy pokazaliśmy charakter i nie dopuściliśmy do konieczności rozegrania piątego seta. Brawo drużyna! – powiedział po meczu kapitan, Mateusz Siwiec.