Knurów: Ratusz przyjazny dla niepełnosprawnych

0
250

W Ratuszu Miejskim przy ul. Niepodległości zakończyły się prace odbiorowe związane z zakupem specjalnych platform schodowych. ułatwiających przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym.

Nowa inwestycja wynikła zarówno z praktycznych potrzeb, jak i wymogów Ustawy o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Dokładnie rzecz ujmując, obecne przepisy prawa określają m.in. kwestię „zapewnienia wolnych od barier poziomych i pionowych przestrzeni komunikacyjnych budynku”. W związku z powyższym, Gmina Knurów na potrzeby przystosowania historycznego budynku Ratusza do aktualnych wymogów i standardów, zleciła firmie Lifts 4U z Wręczycy Wielkiej dostawę i montaż specjalistycznej instalacji,

Pierwsza z platform została zamontowana przy schodach wewnętrznych przy frontowym wejściu, natomiast druga przy głównych kilkupoziomowych schodach zlokalizowanych w centralnej części budynku.

Nowoczesne platformy są wyposażone w automatyczne rozwiązania, zapewniające instynktowne, a zarazem wygodne użytkowanie urządzenia przez osoby ze specjalnymi potrzebami; jest to m.in. przycisk awaryjny STOP, wezwanie pomocy. Jest tez barierka zabezpieczająca oraz antypoślizgowa podłoga.

Koszt zakupu i montażu platform wyniósł niespełna 205 tys złotych.

info: knurow.pl