Knurów: Punkt Szczepień Powszechnych został uruchomiony na terenie Hali Sportowej przy Alei Lipowej

0
1329

Podpisanie umowy pomiędzy Gminą Knurów a Szpitalem w Knurowie sp. z o.o. w sprawie utworzenia Punktu Szczepień Powszechnych, który uruchomiony został z inicjatywy miasta na terenie Hali MOSiR przy ul. Aleja Lipowa 12a.

Punkt ten będzie stanowił część ogólnopolskiej sieci placówek utworzonych przez samorządy w odpowiedzi na rządowy projekt mający przyśpieszyć tempo szczepień Polaków.

/arc/

 

Gmina Knurów podpisała ze Szpitalem w Knurowie sp. z o.o. porozumienie w sprawie utworzenia Punktu Szczepień Powszechnych.

Tak jak informowaliśmy w środę, w dniu dzisiejszym doszło do podpisania porozumienia, dzięki któremu w naszym mieście uruchomiony zostanie punkt przyjmujący wszystkie osoby chętne do zaszczepienia przeciwko Covid-19, posiadające e-skierowanie. Punkt powstanie w Hali MOSiR przy Alei Lipowej 12a. Szczepienia odbywać się będą w dwóch osobnych pokojach, oprócz tego w osobnym gabinecie dyżurować będzie lekarz kwalifikujący. Przyszykowano też specjalny gabinet medyczny, w którym ulokowano punkt pierwszej pomocy. W głównej części hali znajdować się będą miejsca dla osób po wykonanym szczepieniu, które powinny odczekać regulaminowe 15 min., ażeby upewnić się czy zabieg nie wywołał jakichś skutków ubocznych.

W hali będzie obowiązywać jednokierunkowy ruch począwszy od poczekalni, po gabinety lekarskie, aż po strefę wyjścia. W obiekcie może przebywać maksymalnie do 30 osób jednocześnie.

Pierwsze dostawy szczepionek spodziewane są po długim weekendzie majowym.

info: knurow.pl