Knurów: Puchar Prezydenta Miasta Knurowa w futsalu – sensacja w półfinale

Wczoraj wieczorem odbył się pierwszy mecz półfinałowy Pucharu Prezydenta Miasta Knurowa w futsalu, w którym zmierzyły się drużyny Gesanetu i Best Teamu.

Mistrzowska drużyna Gesanetu była zdecydowanym faworytem w pojedynku z szóstą drużyną Knurowskiej Ligi Futsalu, tym bardziej po swoim pewnym zwycięstwie w 1/4 rozgrywek z Tritechem (6:1). Mecz zaczął się jednak od prowadzenia Best Teamu po silnym strzale Szymona Wilka. Best Team rozochocony prowadzeniem śmiało atakował i jeszcze dwukrotnie Adamowi Dziubie przyszedł w sukurs słupek jego bramki. W 15. minucie padły dwa gole: najpierw po rykoczecie piłka znów wylądowała w bramce Gesanetu, a kilkanaście sekund potem Damian Kraska wreszcie uwieńczył golem ataki mistrza i do przerwy było 1:2.

W drugiej połowie wzmógł się napór Gesanetu, ale najmłodsza drużyna ligi ciągle była bardzo groźna, czego mistrzowie doświadczyli w 30. minucie meczu. Dobre rozegranie rzutu rożnego wykończył Kacper Nielaba i zapachniało sensacją. Gesanet w odpowiedzi jeszcze bardziej podkręcił tempo i mozolnie zaczął odrabiać straty. W 33. minucie Paweł Ziaja strzelił kontaktowego gola, a 120 sekund potem Damian Kraska wyrównał i mecz zaczął się nowo.

Grający pod presją młodzi piłkarze Tomasza Nowosielskiego zaczęli popełniać niepotrzebne faule w środku pola i w okresie pomiedzy 35. a 38. minutą meczu piłkarze Gesanetu aż trzykrotnie wykonywali przedłużone rzuty karne. I chociaż wykonywali je trzej różni strzelcy, to żaden z nich nie był w stanie pokonać znakomicie spisującego się w bramce Best Teamu Dominika Szwagrzyka.

W ostatnich dwóch minutach spotkania piłkarze Gesanetu boleśnie przekonali się o prawdziwości starego piłkarskiego powiedzenia, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Na półtorej minuty przed końcem gry Szymon Wilk wykończył podręcznikową kontrę Best Teamu i było 4:3 dla młodzieży. Nie był to koniec emocji w tym niesamowitym meczu. Gesanet nie mając nic do stracenia zagrał ostatnią minutę z lotnym bramkarzem i wtedy doszło do kuriozalnej sytuacji: jeden z piłkarzy Gesanetu, błędnie sądząc, że pełni funkcję lotnego bramkarza, w niegroźnej sytuacji przez nikogo nie atakowany… złapał piłkę do rąk. Jako, że zdarzenie miało miejsce w polu karnym, podyktowany został rzut karny i po chwili było 5:3 dla Best Teamu. Załamani mistrzowie jeszcze w ostatnich sekundach stracili szóstego gola i w ten sposób pożegnali się z marzeniami o zdobyciu po raz drugi w swojej historii Pucharu Prezydenta. Młodzież Tomasza Nowosielskiego natomiast po najlepszym meczu w tym sezonie ze spokojem może oczekiwać na finałowego przeciwnika, którego wyłoni piątkowy mecz TKKF Mistral Intermarche – Bud-Expert Team (godz. 18:30).