Knurów: Puchar dla Klubu Leniwych Biegaczy za udział w 2. Knurowskim Biegu Niepodległości

0
823

W dzisiejszym dniu ( 13.01.20201r.), o godz. 16:00 odbyło się wręczenie pucharu dla Klubu Leniwych Biegaczy w hali MOSiR w Knurowie-Szczygłowicach.

Nagrodę w postaci Pucharu Drużynowego z 2. Knurowskiego Biegu Niepodległości miała zaszczyt odebrać założycielka Mariola Pinocy wraz z grupą biegaczy. Wyróżnienie przekazał sam Dyrektor MOSiR-u Krzysztof Stolarek, który życzył zwycięzcom dalszych wspaniałych sukcesów i wytrwałości.

Historia Klubu Leniwych Biegaczy – Klub w Knurowie powstał 13 listopada 2019 roku z inicjatywy pani Marioli Pinocy, która na początku 2019 roku zachorowała na nowotwór piersi. Po operacji postanowiła zrealizować cel – nie poddawać się, wygrać bitwę choćby nie wiem jak było by to trudne do zrealizowania. Zdawała sobie sprawę, że czeka ją ogromny wysiłek ,ale dziś wie, że było to najlepsze nastawienie z możliwych. Pozytywne myślenie, czyli pozytywne nastawianie do życia i ludzi – pomaga jej w osiąganiu wyznaczonych celów i daje poczucie szczęścia.

W trakcie rekonwalescencji uwierzyła i nadal wierzy pani Mariola Pinocy, że aktywność fizyczna chroni ją jak i inne osoby przed chorobami nowotworowymi i pomaga dojść do zdrowia. I tak zaczęła biegać, udostępniać zdjęcia w Internecie, pokazywać jak sport jest ważny w naszym życiu. Coraz więcej osób zadawało jej pytanie „Jak Ty to robisz, że masz tyle siły?” – otóż jak sama wspomina „nie miałam siły, wszystko mnie bolało, często lenistwo dopadało, ale wstawałam, ubierałam się, wychodziłam i leciałam przed siebie,  a po zakończonym biegu cieszyłam się jak dziecko” .

I wtedy przyszedł jej do głowy wspaniały pomysł – stworzenie klubu, który zachęcałby do wspólnego, aktywnego spędzania czasu. Nazwa – Klub Leniwych Biegaczy powstała bardzo szybko, praktycznie w jeden dzień,  bo jak sama założycielka mówi „ czasami bywa leniwa”.

Koncepcja stworzenia drużyny biegacza była strzałem w dziesiątkę i to dosłownie i w przenośni, dlatego, że grupa istnieje rok, a już może się pochwalić udziałem w licznych wydarzeniach biegowych takich jak: I Knurowski Bieg Niepodległości – 11 listopada 2019, III Zimowy Bieg Śląskich Aniołów – 1 lutego 2020, Zimowy Bieg Zbója – 16 lutego 2020, VIII Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – 1 marca 2020, 8. Bieg o Breńskie Kierpce – 16 sierpnia 202, Bieg o Puchar Prezydenta Miasta Knurów – 20 września 2020, 6. edycja Akcji „ZDĄŻYĆ PRZED RAKIEM” – 13 października 2020, I Bieg Charytatywny „Bądź aktywny – przegoń raka!” – 18 października 2020,  Wizz Air 2020 Virtual Race dla Laury – 2021.

W chwili obecnej kub zrzesza 56 cudownych „leniwców”, bez których grupa by nie istniała. Nawzajem się wspierają, motywują, organizują wspólne biegi. Łączy ich wspólna pasja, trening oraz chęć generowania pozytywnej energii, a przede wszystkim promocja zdrowego stylu życia.

Bardzo często, prawie każdemu, brakuje mobilizacji, ale jeżeli mamy świadomość, że ktoś na nas czeka, daje to bardzo wiele. Sukces przychodzi zwykle wtedy gdy kochamy to co robimy. I tak też się dzieje w przypadku „leniwców”. Nowy Rok 2021 przyniósł im ogromną niespodziankę – duże wyróżnienie i wielką radość w postaci otrzymanej Statuetki za zajęcie 1. miejsca w 2. Knurowskim Biegu Niepodległości w klasyfikacji drużynowej.

Coraz więcej osób ma świadomość tego, jak zmiana stylu życia wpływa na zdrowie i samopoczucie. Wprowadzanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz regularnej aktywności jest swoistą przeciwwagą, która pomaga walczyć ze stresem, rakiem i utrzymać organizm w dobrej formie.

Stąd drużyna Klubu Leniwych Biegaczy na czele z Mariolą Pinocy zachęca Wszystkich mieszkańców Knurowa i okolicznych miejscowości do Wspólnego biegania. Wierzą całym sercem w to, że razem są w stanie przebiec wiele pięknych kilometrów ku zdrowiu, Zachęcamy i my do biegania z „leniwcami” po biegowych ścieżkach. Przy okazji Klubowi Leniwych Biegaczy życzymy dużo zdrowia oraz dalszych sukcesów.

Relacja: Agnieszka Łyko