Knurów: Przy tężni solankowej powstanie park z pasażem zieleni miejskiej

0
262

W poniedziałkowy poranek w okolicy tężni solankowej przy ulicy Ułanów odbyło się spotkanie urzędników z knurowskiego magistratu w towarzystwie wicedyrektora Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 7 w Knurowie Pani Małgorzaty Turowskiej, pracowników firmy Tauron, przedstawicieli Lokatorsko – Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej, inspektorów z nadzoru budowlanego oraz delegatów z przedsiębiorstwa „Kapibara sp. z o.o. spółka komandytowa z Knurowa” czyli wykonawcy, któremu uroczyście przekazano dzisiaj teren pod budowę nowego parku w naszym mieście.

Wizualizacja parku autorstwa Pawła Szotowicza przedstawiona na sesji Rady Miasta w styczniu 2022 roku

W styczniu 2022 roku podczas sesji Rady Miasta padły obietnice zagospodarowania terenu przy tężni solankowej i stworzenia miejsca do wypoczynku dla mieszkańców Knurowa. Wówczas przedstawiono wstępny projekt wizualizacji autorstwa Pawła Szotowicza. Koncepcja zakładała opracowanie koncepcji parku miejskiego wraz z pasażem zieleni miejskiej, uwzględniającego podniesienie estetyki miejsca, funkcjonalności, atrakcyjności przestrzeni publicznej, a także stworzenie wizualnej zachęty do spędzania w rejonie tężni solankowej wolnego czasu oraz zwiększenie integracji lokalnej społeczności.

Teren przy tężni wkrótce zmieni swe oblicze

W tym celu zaprojektowano m.in.: pergole zacieniające, różnego rodzaju ławki, altany, miejsce na food truck, scena plenerowa przy tężni, miejsce na kino plenerowe, estetyczne murki w okolicy placu zabaw oraz MSP 7, oświetlenie zarówno ciągów pieszych jak i wybranych drzew, a także nowe nasadzenia w tym kilkadziesiąt drzew oraz krzewów ozdobnych.

Będzie więcej miejsc siedzących w cieniu

Zakres prac zostanie podzielony na dwa etapy, z czego pierwszy skoncentruje się na obszarze w pobliżu tężni, natomiast drugi obejmuje pozostały teren inwestycji. W okolicy tężni zostanie wybudowana scena na mniejsze wydarzenia kulturalne organizowane w plenerze.

Nowy park będzie świetnym miejscem do wypoczynku

Wkrótce powinny się rozpocząć pierwsze prace, a sama inwestycja planowo ma się zakończyć do końca maja 2024 roku. Budowa parku ma kosztować 7.359.504,35 zł.

Tekst: Ariel Wojdowski
Foto: Agnieszka Łyko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here