Knurów: Przy Szpitalu w Knurowie działa Szkoła Rodzenia

0
710

Przy Szpitalu w Knurowie działa Szkoła Rodzenia. Czym jest ?

-Szkoła Rodzenia to zajęcia organizowane dla przyszłych rodziców obejmujące holistyczne przygotowania do porodu, jak również do rodzicielstwa.

-Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach co daje uczestnikom większą swobodę w zadawaniu nurtujących pytań, możliwość nawiązania dialogu z osobą prowadzącą zajęcia oraz wymiany poglądów i doświadczeń z innymi uczestnikami.

-Zagadnienia jakie poruszane są w trakcie spotkań dotyczą głównie przygotowania do porodu i rodzicielstwa, fizjologi porodu i połogu, naturalnych metod łagodzenia bólu okołoporodowego, karmienia piersią, pielęgnacji i rozwoju noworodka, antykoncepcję poporodową oraz niepłodność laktacyjną, powrót do aktywności po ciąży, oraz – co bardzo ważne – roli ojca w przebiegu ciąży, połogu i porodu.

-Uczestnicy zajęć szkoły rodzenia otrzymują harmonogram, w którym zamieszczone są informacje o terminie spotkania, ale także o podziale tematycznym spotkań. Podział ten jest bardzo istotny, ponieważ w trakcie zajęć nie mówimy „o wszystkim i o niczym”, lecz trzymamy się określonego tematu, a co za tym idzie spotkania nie są prowadzone przez wyłącznie jedną osobę, a kilka osób wykwalifikowanych w danej dziedzinie (położna, doradca laktacyjny, pielęgniarka, fizjoterapeuta).

-Całość tworzona jest z myślą o przyszłych rodzicach i ich rodzinie, aby wspomóc ich w tym wyjątkowym dla nich czasie.

Na zdjęciu jedna z naszych położnych mgr Małgorzata Hyska, która w szkole rodzenia prowadzi zajęcia dla przyszłych rodziców.

foto : /arch. pryw./

info: Szpital w Knurowie