W uzupełnieniu informacji pomógł nam jeden z Czytelników: ” Pan który wyszedł na słup najpierw pił w Barze nad Stawem, a potem udał się na osadniki na terenie kopalni żeby skoczyć z wieżyczki.
Jego koleżanka próbowała go odwieźć od tej próby z pozytywnym skutkiem, ale niestety podczas schodzenia spadła z najniższej platformy” dodaje

=====

W dniu dzisiejszym ( 10 maja 2018 ) około godziny 11:20 w rejonie ulicy Lignozy w Knurowie-Szczygłowicach doszło do próby samobójczej.

Para, kobieta i mężczyzna w wieku ok. 30 lat, wspięli się na słup oświetleniowy, wysoki na około 25 m, z zamiarem popełnienia samobójstwa? Na miejsce udały się jednostki policji, pogotowia oraz kilka wozów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Knurowa.

Z tego co udało nam się dowiedzieć, parę udało się odwieźć od zaplanowanego czynu. Niestety przy schodzeniu, pani z niewielkiej wysokości spadła. Koniecznym była pomoc i interwencja załogi pogotowia, która poszkodowaną odwiozła do miejscowego szpitala. Mężczyzną zaopiekował się będący na miejscu patrol policji.

/arc/