Knurów: Porodówka w Szpitalu przejdzie metamorfozę za sprawą projektu „Misja Natalia”

0
1898

Porodówka w Szpitalu w Knurowie przejdzie metamorfozę, a wszystko to za sprawą projektu „Misja Natalia”.

„Misja Natalia” to autorski projekt Natalii Nguyen, która jest architektem, urbanistką, projektantką wnętrz, mebli, dodatków i biżuterii, znaną widzom z programów telewizyjnych takich jak: „Pan i Pani House” i „Bitwa o dom”. W ramach projektu Natalia chce przeprowadzać rewolucję w obiektach użyteczności publicznej.

– Codziennie korzystamy z otaczających nas obiektów użyteczności publicznej takich jak szkoły, szpitale biblioteki, świetlice, domy kultury. Nie zawsze jest to przyjazna nam przestrzeń. Wiele pomieszczeń jest zaniedbywanych z powodu braku remontów, często nie spełniają one odpowiednich standardów. Główną przyczyną tej sytuacji jest brak środków finansowych na wykonanie niezbędnych prac – można przeczytać na facebookowym profilu „Misja Natalia”.

Knurowska porodówka będzie pierwszym takim projektem. Niemałą zasługę mają w tym sukcesy i dobra opinia Oddziału Położniczo-Ginekologicznego. Pacjentki chwalą atmosferę, jaka tu panuje, dobrą opiekę i świetną kadrę. Nie sposób nie wspomnieć, że pracuje tu trzecia położna w kraju i najlepsza na Śląsku. Takie tytuły przyznane zostały Marzenie Langner-Pawliczek w ramach ogólnopolskiego plebiscytu „Położna na medal 2017”. Jednak pomieszczenia wymagają na porodówce gruntownego remontu.

Natalia ma już projekt zmian, chce aby kobiety czuły się tu bardzo dobrze, spokojnie i radośnie, by dominowało jasne drewno i szkło, motywy lasu. Porodówka ma być jak spa. Natalia zaprasza także do kontaktu pacjentki, chce poznać ich potrzeby i zdanie na temat tego, jak chciałby, aby wyglądała porodówka. Zaprasza również fotografów, aby przysyłali do niej zdjęcia, które można by wykorzystać na fototapetach.

Udało jej się pozyskać już wielu sponsorów i partnerów do współpracy przy remoncie, ale zainteresowane osoby, instytucje wciąż mogą zgłaszać swoją chęć udziału w metamorfozie knurowskiej porodówki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pod koniec sierpnia powinna mieć już ona nowe wnętrza.

– Zmiany, jakie szykują się na porodówce w Knurowie, to świetna wiadomość. Popieramy z całych sił tę inicjatywę – mówi wicestarosta gliwicki Ewa Jurczyga. – Zachęcam także do włączenia się w ten projekt, ważna jest każda pomoc.

Przebieg projektu można śledzić na fb „Misja Natalia” https://pl-pl.facebook.com/misjanatalia/

Info: starostwo.gliwice.pl