Knurów: Pomagamy Olkowi …

0
3877

Olka Stec poznaliśmy już na naszych łamach jakiś czas temu. Olek to fajny gość. Zresztą zobaczcie sami  🙂

 

    Dziękujemy wszystkim za wsparcie i 🤞.. samopoczucie Olka po 3 bloku chemii w normie a nawet pojawiają się szerokie uśmiechy dziękujemy że jesteście z nami!! Wyniki krwi do tej pory są zadowalające!! 💪 Mały wielki człowiek  piszą na stronie fb Olka, rodzice.

 

Trzylatek mieszka w Knurowie.

Do lekarza trafił z bólem brzuszka, który bardzo zaniepokoił rodziców. Wstępne badania, które były wykonane sugerowały lamblie, na co Oluś został leczony. Niestety z marnym skutkiem. Ból brzuszka i brak apetytu wciąż się utrzymywał. Z radosnego i beztroskiego dziecka stał się smutnym i apatycznym chłopcem. We wrześniu Oluś udał się na badanie USG, ponieważ objawy zaczęły się nasilać. Pani doktor zauważyła w brzuszku guza. Natychmiast skierowano nas do szpitala dziecięcego w Chorzowie na oddział hematologii i onkologii dziecięcej. Przeprowadzono szereg badań, ale już po wstępnych diagnoza była ogromnym szokiem i bólem dla rodziców..NOWOTWÓR!!

Kolejne wykonywane badania..liczne rezonanse, tomografia, RTG, USG, punkcja szpiku, guza i kości niestety nie pozostawiły złudzeń..

NEUROBLASTOMA IV stopień kliniczny.

Olek wybrał się do Warszawy na bardzo ważne badanie- scyntygrafię MIBG. Badanie rozpoczyna się od podania drogą dożylną odpowiednich związków . Gdy cząsteczki zawierające radioizotop rozmieszczą się w badanych narządach dokonywany jest odczyt (akwizycja) promieniowania. Do jego rejestrowania używa się specjalnej gamma-kamery a obraz jest przedstawiany w formie dwuwymiarowej. Dzisiaj mamy podanie znacznika a jutro- po 24 godzinach zostanie dokonany odczyt. Jest to bardzo ważne badanie , które pozwoli nam za jakiś czas po ponownym jego wykonaniu pokazać jak daleko posunęliśmy się w walce z naszym przeciwnikiem.
W środę zaczynamy kolejny… już 3 cykl chemioterapii wiec trzymajcie kciuki, żeby samopoczucie Olka pozostało takie jak przez ostatnich parę dni, gdzie cieszyliśmy się z każdego uśmiechu.

 

Knurów: Pomóżmy OLKOWI RAZEM

Tak przy okazji, gdyby komuś umknęła opcja wsparcia:

Fundacja ISKIERKA

Warszawa 02-047, ul. Adama Pługa 1/2

ING Bank Śląski nr konta:

49 1050 0099 6781 1000 1000 0773