Knurów/Polska: Wróci Polska Liga Bokserska?

0
790

Knurów/Polska: Wróci Polska Liga Bokserska?

Od kilku miesięcy trwają intensywne prace działaczy Polskiego Związku Bokserskiego i potencjalnych sponsorów nad reaktywowaniem ekstraklasy bokserskiej. Sympatycy pięściarstwa od wielu lat tęsknią za silną ligą bokserską, bo tylko ona jest gwarantem stabilności, cyklicznych startów oraz daje możliwość odpowiedniego rozwoju zawodnikom. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem rozgrywki wystartują pod koniec kwietnia tego roku.

Według naszych ustaleń do rozgrywek ligowych ma zostań zaproszona drużyna BKS-u Concordii Knurów. Tę wersję potwierdzili także komentatorzy stacji TVP Sport podczas gali Suzuki Boxing Night XI, która odbyła się w Chęcinach w minioną sobotę. Knurowski klub w przeszłości zdobywał medale drużynowych mistrzostw Polski, a w 1996 roku Knurów stał się nawet stolicą polskiego pięściarstwa.

Zawody o drużynowe mistrzostwo Polski mają bogatą historię. Pierwsze rozgrywki ligowe odbyły się w latach 20-tych XX wieku. W roku 2005 Polski Związek Bokserski zawiesił ligę i choć próbowano reaktywować je w 2018 roku, to dopiero teraz jest realna szansa na powrót Polskiej Ligi Bokserskiej. Wszystko jednak zależy od finansów, ponieważ warunkiem startu ligi będzie zabezpieczenie finansowe na przynajmniej trzy lata.

Nie tak dawno gościem programu „Ring” na antenie TVP Sport był prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek, który potwierdził, że projekt utworzenia ligowych rozgrywek nabiera realnych kształtów, ale nie ogłosił tej informacji oficjalnie, żeby nie zrobić falstartu.

Próbowaliśmy także zasięgnąć nieco informacji w naszym rodzimym klubie, ale trener Ireneusz Przywara szybko uciął medialne doniesienia – „Nic mi na ten temat nie wiadomo i nie chcę podawać do mediów niesprawdzonych wiadomości. Póki co, szykujemy się z chłopakami do zgrupowania w Spale. Może tam się czegoś więcej dowiemy…” – mówi szkoleniowiec BKS Concordia Knurów.

W pierwszym sezonie reaktywowanej ligi ma wziąć udział osiem zespołów. Wstępnie są już dobrane drużyny i przygotowano terminarz rywalizacji. Czy będziemy mogli wkrótce emocjonować się pięściarskimi pojedynkami w drużynowych mistrzostwach Polski w naszym mieście? Szczegóły powrotu bokserskiej ekstraklasy powinniśmy poznać w najbliższych tygodniach.

AW
Fot. BKS Concordia Knurów