26 i 27 kwietnia w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 6 im. Królowej Jadwigi w Knurowie odbyła się akcja charytatywna na rzecz dzieci przebywających na Oddziale Hematologii i Onkologii w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu.

Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, rodzice, a także uczniowie z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w organizację i sprawne przeprowadzenie zbiórki pieniędzy, przeznaczonych na zakup upominków oraz rzeczy potrzebnych chorym onkologicznie dzieciom.

Zorganizowany na terenie dwóch budynków kiermasz ciast cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony nauczycieli oraz uczniów, ale także okolicznych mieszkańców, którzy chętnie odwiedzali nas w celu udzielenia finansowego wsparcia. Taką pomoc otrzymaliśmy także od właścicieli Restauracji Mała Toscania. Natomiast Piekarnia Promny z Knurowa przekazała na kiermasz pyszny kołocz śląski.

Kwota jaką udało się uzyskać w ramach przeprowadzonej akcji wynosi 3 260 złotych.
Chęć niesienia pomocy zgłosiła także Organizacja „Daj Coś Kolorowego” w składzie Małgorzata Bis, Agnieszka Bogusz oraz Agata. Panie postanowiły przyłączyć się do naszej akcji i przekazały dla dzieci kolorowe upominki w postaci: bransoletek, łańcuszków, książeczek, chustek, apaszek, ręcznie szytych przytulanek itp. Darczyńcami zgromadzonych rzeczy są między innymi: Onkologia na ul. Ceglanej, MSP nr 32 w Gliwicach, MSP nr 1 w Knurowie, MSP nr 44 w Katowicach, OHP Pszczyna, Siemianowickie Stowarzyszenie Amazonek, Salon Kosmetyczny Bożena Gambusz z Zabrza, a także inne instytucje.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne MSP nr 6 w Knurowie składają serdeczne podziękowania rodzicom, uczniom oraz wszystkim darczyńcom za pomoc i życzliwość, za okazanie wielkiego serca oraz bezinteresowną chęć czynienia dobra.

materiał: Ula Pogocka

 

 

 

pisaliśmy o akcji:

Knurów: MSP 6 charytatywnie dla Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu.

Knurów: Charytatywnie dla Oddziału Hematologii i Onkologii … w MSP 6