Knurów: Plener malarski oraz warsztaty jazdy na rolkach przy tężni

0
421

Lato, wakacje i sezon urlopowy – czas beztroski i wypoczynku. To świetny moment na naukę i doskonalenie jazdy na rolkach.

Wszystkich chętnych rolkomaniaków zaprosiło Centrum Kultury w Knurowie pod tężnię solankową położoną na ul. Szpitalnej 28.

Warsztaty plenerowe i spektakularne pokazy rozpoczęły się prawie w samo południe ( godz. 11:00), w dniu 7 lipca 2021 roku

Całkowicie darmowa oferta była skierowana zarówno dla początkujących, nie mających wcześniejszych doświadczeń na rolkach, jak i dla bardziej zaawansowanych rolkarzy.

Uczestnikom zajęć, tym najmniejszym, jak i największym zalecano jazdę w kaskach i ochraniaczach (kolana, łokcie, nadgarstki).

Na możliwość poznania tajników jazdy na rolkach  i czerpania przyjemności z tej dyscypliny sportu zadbała doświadczona instruktorka – pani Pia Muszer.

Na zajęciach można było nauczyć się hamowania, zakręcania, jazdy do tyłu i nabrać pewności w jeździe. Ponadto poczuć smak slalomu i opanować podstawy innych dyscyplin. Osoby, które zdecydowały się na uczestnictwo w tych warsztatach bardziej poczuli się wolni i jeszcze bardziej potrafili czerpać radość z jazdy na rolkach.

Równolegle z warsztatami  jazdy na rolkach odbywał się przy tężni plener malarski.

Rozwijanie umiejętności artystycznych, przy jednoczesnym zgłębianiu tajemnic malarstwa próbowała zaszczepi u dzieci i młodzieży knurowianka – Anna Jezierska.

Tematem przewodnim prac była natura, głównie drzewo.

Zajęcia tego typu są atrakcyjnym sposobem spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz wspomagającym wszechstronny rozwój dziecka, w tym osobowość twórczą, wrażliwość i kreatywność. Na dodatek, wyrabiają poczucie estetyki, pomysłowość i oryginalność, rozbudzają zaciekawienie, dając dzieciom równolegle dużo radości i satysfakcji.

Relacja: Agnieszka Łyko