Knurów: „Piosenki biało czerwone” w wykonaniu młodzieży ze Studia Piosenki i Musicalu w Sztukaterii

0
142

Koncert pt. „Piosenki Bialo-Czerwone” z udziałem najstarszej młodzieży ze Studia Piosenki i Musicalu przy Centrum Kultury w Knurowie został zorganizowany w Klubie Sztukateria, w dniu 20 listopada 2022 roku.

Koncert był związany z obchodami Święta Niepodległości naszego kraju.  Warto tu zaznaczyć, że każdego roku to święto historyczne jest najbardziej radośnie celebrowane.

Śpiewanie to wielka przyjemność, a w takich wyjątkowych okolicznościach, jak rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, to także dowód patriotyzmu. Śpiewając oddajmy hołd naszym wielkim przodkom i jednocześnie stajemy się godnymi spadkobiercami spuścizny narodowej.

Podopieczni Studia pod kierunkiem Agnieszki Bielanik-Witomskiej spełnili bardzo ważne zadanie, bo udowodnili, że młode pokolenie pragnie śpiewać także najpiękniejsze utwory z przepastnego skarbca polskiej muzyki patriotycznej.

Podczas koncertu można było usłyszeć wzruszające i przejmujące utwory takie jak: Żeby Polska była Polską, Biały krzyż, Partyzant, Dziewczyna z granatem, Deszcze niespokojne, List, Miejcie nadzieję, Mury, Psalm stojących w kolejce, Smutno mi Boże, Tango na glos, orkiestrę i jeszcze jeden głos.

Zainteresowanie tym artystycznym przedsięwzięciem było spore.

Był to wspólnie spędzony czas pogłębiający zarówno wiedzę historyczną, jak i tożsamość narodową i patriotyzm

Widownia z zapartym tchem i w ogromnym zaciekawieniem wysłuchała każdej piosenki i bardzo gorąco przyjęła występ wszystkich wykonawców, nagradzając ich gromkimi brawami.

Relacja Agnieszka Łyko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here