Knurów: Piknik sportowo-rekreacyjny w Zespole Szkół Specjalnych…

0
348

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka, nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Knurowie przygotowali mnóstwo atrakcji dla swoich uczniów.

W ramach pikniku sportowo-rekreacyjnego najpierw wszystkie klasy wzięły udział w różnego rodzaju konkurencjach sprawnościowo -zręcznościowych: skoki przez przeszkody, rzuty do kosza, skoki w workach, strzały z łuku, jazda na deskorolce, itp.

Po obfitej dawce sportu, uczniów czekały liczne atrakcje na ogródku szkolnym m.in.: malowanie twarzy i tatuaży. Każdy miał również możliwość zaprojektowania i wykonania własnej bransoletki, a także mógł odwiedzić stoisko fryzjerskie, na którym panie praktykantki z salonu fryzjerskiego, wykonywały niesamowicie barwne i kreatywne fryzury.

Nauczyciele nie zapomnieli również o uczcie dla ciała i w związku z tym, przygotowali dla uczniów bufet obfitujący w szerokie menu, począwszy od ciasteczek, popcornu, owoców, przez chleb z tradycyjnym smalcem i kiszonym ogórkiem, aż po pysznie przyrządzone grillowane kiełbaski

Organizatorom pikniku przyświecało hasło Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Oby wszyscy dorośli o tym pamiętali

info: Zespół Szkół Specjalnych w Knurowie