Knurów: Pierwsze Ślimakowe Ciuchobranie miało wzięcie

0
494

Knurów: Pierwsze Ślimakowe Ciuchobranie miało wzięcie

W poniedziałkowe popołudnie w Pubie TWO przy ulicy Szpitalnej odbyło się pierwsze Ślimakowe Ciuchobranie. Wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie „Cała Naprzód” miało charakter charytatywny i przewodziło jej hasło: „WEŹ / WYMIEŃ / ODDAJ”. Podstawową zasadą akcji była wymiana bezgotówkowa ubrań w zamian za symboliczny datek wrzucony do specjalnie przygotowanej puszki na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia „Cała Naprzód”.

Szperanie, przetrząsanie, buszowanie, przeszukiwanie, przeczesywanie, przebieranie – technika poszukiwania idealnego dla siebie „ciucha” była dowolna. Pierwsze Ślimakowe Ciuchobranie w Knurowie przyciągnęło do popularnej „Dwójki” sporo osób zaciekawionych tym wydarzeniem. Wielu uczestników zdecydowało się odkurzyć swoją szafę i oddać niepotrzebną garderobę, a inni znajdowali coś dla siebie i wracali do domów z pełną torbą ubrań. Wybór był dość szeroki: po ubrania dziecięce przez sukienki, spodnie, koszulki, buty, aż po nakrycia głowy. Przez dwie godziny trwania akcji przez lokal przewinęło się kilkadziesiąt osób.

– „Pierwsze knurowskie ciuchobranie było bardzo udane. Jestem pozytywnie zaskoczona odzewem naszej lokalnej społeczności. Mogę już śmiało powiedzieć, że będą kolejne edycje naszej akcji charatywnej. Chciałabym, aby to wydarzenie miało charakter cykliczny i odbywało się kwartalnie.” – mówi Julia Gorczyńska ze Stowarzyszenia „Cała Naprzód”.

Poniedziałkowe wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem i pokazało, że knurowianie są skorzy do udzielania pomocy i z chęcią uczestniczą w tego typu akcjach charytatywnych. Jak informują organizatorzy Ślimakowego Ciuchobrania do puszek trafiło ponad 470 złotych i suma ta zasili podopiecznych Stowarzyszenia „Cała Naprzód”.

Pozostałe części garderoby, które nie znalazły uznania wśród uczestników „ciuchobrania” zostały przekazane Fundacji Różyczka, która odda je swoim podopiecznym lub wykorzysta podczas warsztatów kreatywnych.

AW