KnurówSport i rekreacja

Knurów: Pierwsza porażka w sezonie stała się faktem…

Po dwunastu meczach z rzędu bez przegranej SPS Knurów wreszcie poznał gorzki smak przegranej. O ile w meczu 14. kolejki Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours udało się odnieść wyjazdowe zwycięstwo z Oxygen Set-Mix Team , o tyle w ramach 15. rundy spotkań zespół z Lędzin okazał się mocniejszy i wygrał 3:2.

Spotkanie z Oxygen Set-Mix Team było pierwszym meczem SPS-u Knurów po przerwie świątecznej, ponieważ mecz z ekipą z Pszowa został przełożony na ich prośbę. W pierwszych piłkach tego spotkania widać było nieco nerwowości, jednak wszystko szybko weszło na odpowiednie tory. W pierwszej odsłonie meczu w Rybniku liderem w ataku był Jarosław Paprocki, który z powodzeniem kończył większość kierowanych do niego piłek. Rywale naciskali na SPS, jednak w połowie seta udało się wypracować kilka oczek przewagi i spokojnie wygrać 25:19. Set drugi był podobny do premierowej partii, z tym, że SPS lepiej pokazał się w bloku i zagrywce. W ataku pałeczkę pierwszeństwa przejął Michał Kotarski i w wielu akcjach to on zdobywał kolejne punkty dla knurowian. Ostatecznie set padł naszym łupem 25:18.

Prowadzenie 2:0 uśpiło SPS i w trzecim secie to gospodarze doszli do głosu. Kulało przyjęcie i gra blokiem, przez co rybniczanie pewnie prowadzili praktycznie od 1 piłki. Pomimo dwóch zrywów na 3-punktowe serie, nie udało się ustabilizować formy i to Oxygen zwyciężył 25:18. W czwartej partii SPS wciąż nie grał porywająco, ale początkowo trzymał się równo z gospodarzami. W połowie seta Oxygen Set-Mix wypracował sobie 4 punkty przewagi i w hali przy ul. Rybackiej zaczęło pachnieć tie-breakiem. Na szczęście przy wyniku 20:17 dla rywali zagrywką mocniej i celniej uderzył Mateusz Ćwięczek, a relacja blok-obrona znów zaczęła lepiej funkcjonować i udało się doprowadzić do remisu (20:20). W końcówce Łukasz Widerski najwięcej zaufania okazał Michałowi Kotarskiemu, który odpłacił się soczystymi atakami (24:21), a w ostatniej akcji spotkania spektakularnie zablokował gracza rywali.

Oxygen Set-Mix Team 1:3 SPS Knurów

(19:25, 18:25, 25:18, 21:25)

MVP spotkania: Michał Kotarski

SPS: Widerski, Kołodziej, Fol, Ćwięczek, Kotarski, Paprocki, Rokitowski (libero) oraz Madejek M.

Kolejnym meczem, który rozgrywaliśmy w ostatnich dniach był pojedynek z wiceliderem z Lędzin. Ekipa ACE Hager KS Volley Lędziny Centrum przez cały sezon siedzi nam na plecach i mocno naciska z drugiej lokaty, stąd oczekiwaliśmy bardzo wymagającego spotkania. Choć chcieliśmy do Lędzin jechać najmocniejszym i najszerszym składem, to rzeczywistość brutalnie zweryfikowała te plany i drużyna musiała dać sobie radę w „ósemkę” nie mając możliwości zmian praktycznie na żadnej pozycji oraz grając nieco eksperymentalnie na pozycji libero. Nie mniej jednak pierwsza odsłona wlała w serca graczy SPS-u wiele nadziei, bo pomimo wąskiego składu udało się dosyć pewnie wygrać 25:20. Duża w tym zasługa mocnej zagrywki i skuteczności w kontrataku. Niestety w kolejnych dwóch odsłonach gospodarze pokazali, że są w stanie wykorzystać słabości knurowian i bezlitośnie wykorzystywali błędy i niedokładności w naszych szeregach. W obu tych odsłonach siatkarze KS Volley szybko budowali kilka punktów przewagi i kończyli sety wyraźnymi wygranymi po 25:20.

W czwartej odsłonie także lędzinianie mieli więcej do powiedzenia na boisku i prowadzili nawet 22:19. Wiara w zwycięstwo oraz trochę sportowego szczęścia pozwoliło jednak SPS-owi na wyrównanie oraz wygranie bardzo ważnej akcji na 23:22. W ostatnich akcjach tej odsłony SPS nie pozwolił już wyrwać sobie wygranej i po raz drugi w tym sezonie o wyniku meczu tych dwóch ekip zadecydował tie-break. W nim SPS nie miał już wiele do powiedzenia. Gospodarze błyskawicznie odskoczyli na 5-6 punktów i tej przewagi nie udało się już zniwelować, a co więcej została ona jeszcze znacząco powiększona przez KS Volley. Ostatecznie ekipa z Lędzin wygrała aż 15:4 i udanie zrewanżowała się za porażkę 2:3 poniesioną w Knurowie.

ACE Hager KS Volley Lędziny Centrum 3:2 SPS Knurów

(20:25, 25:20, 25:20, 23:25, 15:4)

MVP: Marek Kurek (KS Volley Lędziny)

SPS: Widerski, Madejek P., Kotarski, Kołodziej, Ćwięczek, Fol, Skiba (libero) oraz Siwiec

info: SPS Knurów