Knurów: Otwarcie po remoncie traktu porodowego, chirurgii i bloku operacyjnego w knurowskim Szpitalu.

0
425

Knurów:

Otwarcie po remoncie, traktu porodowego, chirurgii i bloku operacyjnego w knurowskim Szpitalu.

Dziś w  Szpitalu w Knurowie odbyła się uroczystość symbolicznego otwarcia trzech oddziałów, które zostały poddane remontowi w 2021r. tj. Oddziału Chirurgii Ogólnej, Bloku Operacyjnego oraz Traktu Porodowego.

Blok Operacyjny nazywany często „sercem szpitala”♥️ został poddany gruntownemu remontowi, którego koszt wyniósł 2, 2 mln złotych. Wykonany został ze środków Powiat Gliwicki oraz środków własnych szpitala.
W ramach zadania inwestycyjnego wykonano :
✅ prace remontowe wszystkich sal operacyjnych wraz z wymianą szaf na sprzęt medyczny, zamontowaniem drzwi automatycznych;
✅Wymieniono centrale wentylacyjne, klimatyzacyjne wraz z kanałami, stropami laminarnymi, pełną automatyką;
✅Wymieniono instalację gazów medycznych wraz z kolumnami anestezjologicznymi;
✅Wymieniono całą instalację elektryczną , wodno-kanalizacyną i oświetleniową;
✅Zamontowano blaty robocze oraz szafki.
Remont objął cały blok operacyjny wraz pomieszczeniami socjalnymi, łazienkami, brudownikami .

Blok operacyjny został wyposażony w nowe meble , jak również nowy sprzęt medyczny niezbędny do funkcjonowania bloku.

Zadanie pod nazwą „”Modernizacja Oddziału Chirurgii Ogólnej na potrzeby Szpitala w Knurowie” obejmuje remont całościowy sal chorych i pomieszczeń dla personelu, łazienek, instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, a także montaż central wentylacyjnych i stolarki drzwiowej oraz wymianę instalacji gazów medycznych wraz z wyposażeniem. Efektem wszystkich tych działań niewątpliwie będzie zarówno podniesienie komfortu pacjentów hospitalizowanych na oddziale chirurgii, jak i poprawa warunków pracy personelu medycznego.

Realizacja tej inwestycji, o wartości 1 914 329,49 zł, wsparta została ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1 500 000 zł

Zadanie inwestycyjne pn. „Modernizacja traktu porodowego w Szpitalu w Knurowie”, obejmowało dwa kluczowe elementy: wykonanie robót budowlanych oraz dostawę wyposażenia i nowoczesnego sprzętu medycznego.

W ramach prac budowlanych powstały komfortowe sale porodowe, zapewniające pacjentkom intymność, a w jednej z nich znajdzie się wanna porodowa. Zmodernizowana jest również sala cięć cesarskich. Powstało osobne pomieszczenie do kangurowania noworodków z możliwością sterowania natężeniem światła i regulacją barwy, aby stworzyć dzieciom jak najbardziej przyjazne warunki do aklimatyzacji na tym świecie.
Oprócz prac budowlanych zakupiony został sprzęt, w tym wysokospecjalistyczny: sufitowa kolumna anestezjologiczna, zestaw do elektrochirurgii z przystawką argonową, KTG, stanowisko do resuscytacji i monitorowania zdrowia noworodka, stół operacyjny, inkubator, defibrylator, kardiomonitor, lampy operacyjne i zabiegowe, łóżko do intensywnej terapii, pompy infuzyjne, dezynfektor czy wspomniana już wanna porodowa. Większość zakupów wynikała z konieczności wymiany zużytego sprzętu na nowy, a w kilku przypadkach, szpital wzbogacił się o sprzęt, którego dotąd nie posiadał. Ponadto kolory ścian dobrane zostały w taki sposób, że wnętrza sprawiają wrażenie bezpieczeństwa i domowej atmosfery.

Na realizację tej inwestycji o wartości 3 020 403 zł Szpital wraz z Powiatem Gliwickim pozyskał 2 400 000,00 zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa, zaś pozostałą kwotę w wysokości 620 403,00 zł Powiat Gliwicki zapewnił ze środków własnych.

W uroczystości wzięli udział:
Jako gospodarze:
Prezes Zarządu Szpitala w Knurowie sp. z o.o. dr n.med. Michał Ekkert
Starosta Powiat Gliwicki :Waldemar Dombek
Członek Zarządu Powiatu Gliwickiego :Ewa Jurczyga
Skarbnik Powiatu Gliwickiego: Maria Owczarzak-Siejko
Przewodniczący Rady Powiatu Gliwickiego: Andrzej Kurek

Naszymi gośćmi byli dziś:
✅Poseł na Sejm RP: Barbara Dziuk :
✅Poseł na Sejm RP : Jarosław Gonciarz – Poseł na Sejm RP:
✅Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Bartłomiej Kowalski – Radny Sejmiku Województwa Śląskiego;
✅Prezydent Knurów – zawsze po drodze Adam Rams;
✅Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Wsparcia Rodziny Rady Powiatu Gliwickiego Krystyna Urbańska;
✅Przewodniczący Rady Miasta Knurów Tomasz Rzepa;
✅Radni Rady Powiatu Gliwickiego: Jolanta Leśniowska, Stanisław Rudzki, Jacek Zarzycki, Henryk Hibszer;
✅Prof. Dariusz Boroń oraz mgr Magdalena Wierzbik- Strońska- prorektorzy Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach.

O szczegółach inwestycji oraz wykonanych zadaniach naszym gościom opowiadali: doktor Grzegorz Nocoń- Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej , mgr Jadwiga Kotańska- pielęgniarka oddziałowa Kierownik Bloku Operacyjnego, doktor Krzysztof Arabski- Ordynator Oddziału Położniczo- Ginekologicznego Szpitala w Knurowie oraz doktor Agnieszka Mierzwa- Daniluk z pielęgniarką oddziałową Ewą Fojcik.

Obecnie trwają ostatnie prace adaptacyjno- wykończeniowe na Oddziale Chirurgii Ogólnej oraz na Trakcie Porodowym. Już na dniach będą one w pełni dostępne dla naszych Pacjentów.
Wszystkie te inwestycje były możliwe dzięki doskonałej współpracy Szpitala w Knurowie z Powiatem Gliwickim oraz administracją rządową, samorządem województwa i dzięki lobbingowi parlamentarzystów.

Dziękujemy mediom za obecność oraz relacje z dzisiejszej uroczystości.

 

——

Zostały otwarte po gruntownym remoncie trzy odcinki Szpital w Knurowie.
To oddział chirurgii, trakt operacyjny i porodówka.

Swojego zadowolenia nie kryli również samorządowcy, biorący udział w symbolicznym oddaniu inwestycji.

Szpital w Knurowie Gratulujemy rozmachu. Wiemy, że to nie ostatnie słowo obecnego Zarządu Szpitala, Starostwa Powiatowego oraz osób zaangażowanych w pozyskanie środków finansowych z rezerw Państwowych.

⬇️⬇️⬇️

Szpital w Knurowie z pewnością zaserwował nam dzisiaj dużo pozytywnych emocji.
Chcielibyśmy, również Wam, naszym Czytelnikom pokazać piękne wnętrza szpitalne po gruntownym remoncie oraz atmosferę, raczej przyjemnej i miłej euforii jaka panowała na korytarzach, salach i wśród obecnych.
Czekaliśmy długo, jednak jak widać WARTO na takie chwile, poczekać. Zdecydowanie XXI wiek wkroczył w progi tego ponad 100 letniego budynku.
Wiemy, że to jeszcze nie koniec tej modernizacyjnej drogi, ale z pewnością chcemy brać w niej udział i pokazywać Wam, głównie takie przyjemne chwile.
Oczywiście nikomu /oprócz pacjentek oddziału położniczego 🙂 / nie życzymy, ale jak już będzie trzeba, to miejmy możliwość leczenia w godnych warunkach. Wysoki standard, niech idzie w parze z wysoką jakością świadczonych usług.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here