Miłośnicy jazdy na łyżwach mieli dziś ( 8.12.2018r.) okazję „pośmigać” po płycie Lodowiska przy ul. Ułanów 8 w Knurowie, gdyż ruszył kolejny sezon.

Dzisiejszy dzień na Lodowisku był szczególny nie tylko dla entuzjastów zimowych sportów ale także dla osób, które gustują w odkrywaniu magicznej mocy. Wszystko to mogło się spełnić za sprawą niezwykłego gościa, bez którego zimowa zabawa na lodzie nie miałaby swojej magicznej mocy, a dzieci nie czekałyby na nią cały rok. Ten nadzwyczajny gość to oczywiście Święty Mikołaj, który zeskoczył z sań by wspólnie z knurowianami świętować swoje imieniny. Dobroduszny staruszek z Laponii nie przybył rzecz jasna z pustymi rękoma. Na mniej lub bardziej doświadczonych łyżwiarzy czekała moc upominków w postaci słodkości.

Ta tradycyjna impreza na lodowisku organizowana rokrocznie jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie.

Realizowanie tego typu działań na świeżym powietrzu ma na celu zwiększenie świadomości społecznej, dotyczącej promocji zdrowego stylu życia. Jazda na łyżwach, oprócz dobrej zabawy, daje wiele zdrowotnych korzyści. Poprawia elastyczność stawów, wzmacnia mięśnie nóg, a także pobudza do bardziej efektywnej pracy układ sercowo-naczyniowy. Jazda na łyżwach, powoduje wydzielanie się endorfin, czyli hormonów szczęścia. Dzięki temu po wysiłku fizycznym poprawia się sprawność umysłu i zdolność koncentracji. Po treningu człowiek jest pozytywnie nastawiony do świata, ma lepszy nastrój i zwiększa się jego odporność na stres. W czasie szaleństw na lodzie możemy spalić od 300 do 800 kalorii. Jednym słowem jest to idealny sposób na świetną rozrywkę i relaks dla każdego, niezależnie od wieku.

Wstęp na taflę przy ul. Ułanów był dla dzieci i młodzieży za symboliczną złotówkę, zaś dla dorosłych bilet wynosił 2 zł, więc amatorów ślizgania nie brakowało, jak w poprzednich latach.

W tej codziennej „gonitwie” warto na chwilę się zatrzymać i skorzystać z uroków natury – zwłaszcza, że na zewnątrz jak na grudzień jest naprawdę ciepło. Dlatego zachęcamy do skorzystania z toru lodowego wszystkie dzieci i dorosłych mieszkańców miasta, by przyjemnie i w miłej atmosferze spędzić wolny czas na świeżym powietrzu.

Relacja: Agnieszka Łyko