Knurów:

Święto Patronalne pw. Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Caritas Knurów.

Po Mszy Świętej za Pracowników, Kierownictwo i Pensjonariuszy Ośrodka Matka Boża Uzdrowienie Chorych odbyła się część artystyczna z udziałem zespołu ACUSTICA MUSA i gościnnie Joanny Świdrak

=======

11 Lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego.

Jest to święto ustanowione przez papieża Jana Pawła II, którego istota tkwi w zwróceniu uwagi i pochyleniu się nad osobami cierpiącymi, borykającymi się z różnymi trudnościami. Największym darem, jaki możemy im ofiarować jest nasza obecność i wsparcie, by w cierpieniu nie czuły się samotne.
Światowy Dzień Chorego jest szczególnie ważny dla Ośrodka Matka Boża Uzdrowienie Chorych w Knurowie, gdyż w tym dniu obchodzi uroczystość odpustową. Święto rozpoczęła Eucharystia, podczas której dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej ks. Łukasz Stawarz wraz z dyrektorem Ośrodka Krzysztof Gołuch wręczyli listy gratulacyjne długoletnim pracownikom Ośrodka oraz serdecznie podziękowali za wysiłek, trud, serce i zaangażowanie, jakie na co dzień wkładane jest w pracę na rzecz osób potrzebujących. Po Mszy Świętej, zaproszeni goście oraz wyróżnieni pracownicy udali się na wspólny poczęstunek, który umilił występ Ośrodkowego zespołu muzycznego Acustica Musa – pod kierownictwem Mirosław Borsuk wraz z solistką – Asia Świdrak.

txt: Łukasz Kozłowski

====