Knurów: O 3. miejsce zakończyły się tegoroczne rozgrywki o Puchar Prezydenta Miasta Knurów w futsalu…

W piątkowy wieczór meczem o 3. miejsce zakończyły się tegoroczne rozgrywki o Puchar Prezydenta Miasta Knurów w futsalu. W pojedynku o „brąz” Gesanet spotkał sia z TKKF Mistral Intermarche, a o końcowym wyniku zadecydowały rzuty karne.

Piłkarze TKKF lepiej rozpoczęli mecz i od początku nadawali ton grze szybko obejmując prowadzenie. W 11. minucie TKKF prowadził już 2:0, a oba gole strzelił Maciej Bociański. Podopieczni Marcina Polywki do końca I połowy mieli jeszcze kilka wyśmienitych okazji, by prowadzić wyżej, ale szwankowała u nich skuteczność.

Druga połowa zaczęła się od kontaktowego gola Pawła Ziai i w tym momencie Gesanet uwierzył, że pomimo szczupłej kadry na ten mecz, może powalczyć o wygraną. Pomimo ataków Gesanetu wynik długo się nie zmieniał, ale w decydującym momencie na 4o sekund przed końcem znów Paweł Ziaja pokonał golkipera TKKF i w ten sposób sędziemu zawodów nie pozostało nic innego jak zarządzić serię rzutów karnych. W niej lepsi okazli się aktualni mistrzowie wygrywając 3:2.

Ostatnie spotkanie rozgrywek o Puchar Prezydenta Miasta Knurów w futsalu było też okazją do wręczenia nagród indywidualnych. Najlepszym bramkarzem wybrany został Dominik Szwagrzyk, a najlepszym strzelcem z 10 golami, jego kolega z drużyny Best Team Szymon Wilk.