Knurów: Nie oparły się wandalom, zniszczały pod wpływem pogody…

0
563

Mowa oczywiście o urządzeniach znajdujących się na kilku placach zabaw na terenie Knurowa.

 Od jakiegoś czasu zaczęły napływać na naszą redakcyjną skrzynkę informacje o znikającym wyposażeniu placów zabaw.

„Zastanawia mnie czy ktoś docelowo chce zlikwidować wszystkie place zabaw w mieście?  na tężni oprócz 2 huśtawek z 6 i piaskownicy nie ma nic zdemontowano ciuchcię potem plac zabaw Nivea. Zdemontowana jedna duża zjeżdżalnia,  a teraz jeszcze na pszczółkach przy alejce wybrakowane niezabezpieczone zabawki.”  – pisze nasza Czytelniczka.

„… o co chodzi ze znikającymi elementami placów zabaw. Plac zabaw koło tężni nie dość że był ubogi to został pozbawiony drewnianej ciuchci wraz ze zjeżdżalnia. Plac zabaw Nivea również niedawno został pozbawiony drewnianej konstrukcji. Czy puste miejsca zostaną zastąpione innymi atrakcjami? „ – pyta Czytelnik.

Niestety, jak to w życiu bywa na pewne okoliczności zarówno te które serwuje nam przyroda, ale również nadgorliwi nie koniecznie najmłodsi użytkownicy nie ma rady. Jeżeli coś jest na tyle skutecznie uszkodzone, że nie ma możliwości naprawy, a zagraża w sposób bezpośredni bezpieczeństwu, musi zostać niestety, ale zdemontowane i usunięte.

Z tego co udało nam się dowiedzieć, jest szansa, niestety nie od razu na pewne pozytywne ruchy i tak:  przy tężni będzie w przyszłym roku realizacja dużego placu zabaw, w tym roku knurowski magistrat rozpocznie procedurę wyłonienia Wykonawcy, natomiast na placu gdzie znajdują się przywołane pszczółki,  nastąpi wymiana nawierzchni. Mamy nadzieję, że Wykonawca wykona ten zakres do końca września.

  Tak więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość i jeszcze chwilę poczekać, sprawy idą mamy nadzieję w pozytywnym kierunku.