W piątek 12 października o 17.00 w sali kinowej, rozpoczyna się cykl nauk przedślubnych dla narzeczonych w knurowskiej parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej.

 

info: czestochowska.pl

 

  Wiele przyszłych Par Młodych obawia się, że w trakcie nauk przedmałżeńskich będą im zadawane niedyskretne, osobiste pytania. Tymczasem takie kursy nie mają formy egzaminu, nie ma na nich kartkówek czy odpytywania. Cześć z nich bardziej przypomina wykłady, inne odbywają się na zasadzie grupy dyskusyjnej. Tematy, które poruszycie w trakcie rozmów dotyczą wielu spraw istotnych z punktu widzenia przyszłego małżeństwa. Ich celem jest przygotowanie was do wspólnego życia. W trakcie dyskusji i wykładów na naukach przedmałżeńskich poruszycie kwestie związane między innymi z przeszkodami w zawarciu małżeństwa, omówicie scenariusz liturgii sakramentu małżeństwa, przyczyny rozpadu związków, obowiązki małżonków wobec siebie oraz ich prawa. Kursy przedmałżeńskie to często także spotkania ze specjalistami z zewnątrz: psychologami i mediatorami, którzy przeprowadzą zajęcia z asertywności, sposobów rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie ze stresem, czy psychiki dziecka. Nauki przedmałżeńskie to także czas na refleksję dotycząca waszego związku i przyszłego małżeństwa. Niekiedy wymagane jest także udanie się do poradni małżeńskiej. Tam dowiecie się między innymi o naturalnych i dopuszczalnych przez Kościół metodach zapobiegania ciąży. Po zakończeniu nauk przedmałżeńskich otrzymacie zaświadczenie (czytaj całość na https://www.planowaniewesela.pl/warto_wiedziec/nauki-przedmalzenskie).
 
Należy je dostarczyć do parafii, w której będziecie brali ślub. Jak długo ważne jest zaświadczenie o odbyciu nauk przedmałżeńskich?
 
Otóż nie ma żadnego terminu ważności. Jeśli z jakiegoś powodu będziecie musieli przełożyć ślub, to dokument będzie uznawany nawet po kilku latach.
 
 
pełna informacja: www.planowaniewesela.pl