Sezon letni sprzyja plenerowym imprezom i nie inaczej jest w Knurowie.

Kolejny raz Centrum Kultury zaprosiło mieszkańców na niedzielne muzykowanie na żywo przy Tężni.

Teraz, oprócz zdrowotnej solanki, można było spędzić wieczór przy muzyce.

Cykliczne wydarzenie zostało zorganizowane na ul. Szpitalnej 28, w dniu 11 sierpnia 2019 roku, o godz. 18:00.

Przed publicznością, tym razem zagrał Music Horizon w składzie: Joanna Stasińska-Starosta (saksofon), Sylwester Sośniak (gitara).

Duet zaprezentował wspaniałe kompozycje z różnych gatunków muzycznych: smoouth, jazz,  funk, ambient.

W czasie występu artyści bawili się dźwiękami, czerpali radość z grania na swych ukochanych instrumentach. Co najważniejsze – potrafili swą radością muzykowania dzielić się ze słuchaczami. Zaś przybyłym, wyśmienicie brzmiące utwory pozwalały odnieść wrażenie, że siedzą na środku własnego salonu, na wygodnej kanapie.

Koncerty przy Tężni zawsze wzbudzają wielkie zainteresowanie i tak było również tym razem. Mieszkańcy z ochotą pojawiają się z całymi rodzinami bo muzykowanie przy tężni solankowej to znakomity relaks dla ciała, umysłu i duszy. Przy okazji korzystają z dobrodziejstwa solnego mikroklimatu, który jest nie do przecenienia dla mieszkańców dużych aglomeracji miejskich. Godzinny spacer przy tężni solankowej to dawka jodu, która odpowiada trzem dniom spędzonym na spacerach nad morzem.

Głównym celem projektu jest promocja aktywnego spędzania czasu wolnego w zdrowym klimacie oraz integracja środowiska lokalnego.  I te założenia organizatorom się w zupełności udało zrealizować.

Relacja: Agnieszka Łyko