Knurów: Motoambulans z wizytą w MZS-P nr 3

0
414

Dzięki uprzejmości Dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach Pana Łukasza Pacha uczniowie oraz wychowankowie Miejskiego Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 3 w Knurowie mieli okazje zobaczyć MOTOAMBULANS.

Motoambulans to specjalnie dostosowany motor, który od czerwca 2022r. będzie pracował w strukturach Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego jeżdżąc po ulicach Katowic i Górnego Śląska.

Jego zakup został sfinansowany dzięki mieszkańcom województwa śląskiego, którzy zdecydowali o przeznaczeniu środków na ten cel z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na 2022r.

W skład wyposażenia motoambulansu wchodzi m.in. komplet kufrów, w których znajduje się sprzęt niezbędny do ratowania ludzkiego życia i niesienia szeroko pojętej pomocy.

Dzięki wspaniałej prezentacji Pana Samuela, ratownika medycznego, była to niezwykła lekcja dla naszych uczniów i przedszkolaków , dzięki której kolejny raz zwiększamy świadomość wśród dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa i pomocy.

Więcej informacji na temat motoambulansu można znaleźć na fanpage na facebooku : https://www.facebook.com/motoambulansWPR

info: Magdalena Bagińska