KnurówSport i rekreacja

Knurów: Młodość lepsza od MTS-u

Do sporej niespodzianki doszło dzisiaj w meczu 6 kolejki II ligi futsalu mężczyzn. W hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Knurowie przy Alei Lipowej naprzeciw siebie stanęły zespołu MTS-u Knurów i Młodości Rudno. Obie ekipy znajdowały się w strefie spadkowej, a drużyna z Rudna jak dotąd nie odniosła zwycięstwa. Aż do dzisiaj. Futsalowcy Młodości pokonali podopiecznych trenera Damiana Kraski 8:4 (3:0).

Obie ekipy rozpoczęły spotkanie od nieśmiałych prób ataków, ale obaj bramkarze nie dali się zaskoczyć. Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać do 9 minuty, kiedy to Łukasz Borkowski pokonał Dziubę. Dwie minuty później do siatki trafił Zwiernik i goście prowadzili 2:0. Knurowianie próbowali odpowiedzieć, ale dobrych sytuacji nie wykorzystali Ziaja oraz Majorczyk. Nie mieli z tym problemu zawodnicy Młodości, którzy w 16 minucie spotkania podwyższyli wynik na 3:0 za sprawą Łukasza Borkowskiego. Prowadzenie gości do przerwy mogło być wyższe, ale wspaniale w bramce MTS-u spisywał się Dziuba.

Druga część meczu rozpoczęła się od zagrania ręką w polu karnym przez Łacioka i sędziowie zdecydowali się podyktować rzut karny, a zawodnikowi MTS-u pokazywali czerwoną kartkę. Do piłki podszedł bramkarz gości, ale zawodnik Młodości uderzył obok bramki. Wtedy do ataków ruszyli gospodarze, którzy po przerwie prezentowali się o wiele lepiej niż w pierwszej połowie. Efektem tego było trafienie Ziaji, który dał nadzieję swoim kolegom z zespołu, że uda się odrobić straty. Animuszu jednak wystarczyło na kilka minut, a sytuacje jakie stworzyli sobie futsalowcy MTS-u nie zostały zamienione na bramki. Od tej pory do głosu ponownie doszli goście, którzy w ciągu pięciu minut zdobyli pięć bramek i stało się jasne kto wygra dzisiejsze spotkanie. W między czasie Dziuba dwukrotnie wygrywał pojedynki z zawodnikami z Rudna, którzy wykonywali przedłużone rzuty karne. MTS Knurów grał jednak ambitnie do końca i trzykrotnie znalazł drogę do siatki zmiejszając rozmiary porażki.

Dla futsalowców Młodości Rudno było to pierwsze zwycięstwo w sezonie, zaś zawodnicy MTS-u Knurów ponieśli czwartą porażkę z rzędu.

MTS Knurów – Młodość Rudno 4:8 (0:3)
⚽️Bramki: Ziaja 21′, Flis 35′, Adamkowski 37′, Cybulski 40′ – Ł.Borkowski 9′, 16′, 33′, 34′, Zwiernik 11′, 29′, 34′, J.Borkowski 31′.

MTS: Dziuba – Cybulski, Adamkowski, Majorczyk, Ziaja, Pietras, Łaciok, Flis.

Młodość: Wiśniewski – D.Materla, Zaczkowski, Zwiernik, Giera, Spyrka, J.Materla, J.Borkowski, Barański, Ł.Borkowski.