Knurów: Mikołajkowy Charytatywny Maraton Fitness Ćwiczymy dla Zosi

0
1368

Każde działanie, nawet najdrobniejsze… zmienia świat… czyjś świat…  na lepszy, bardziej doskonalszy…

Wokół nas jest wiele osób, które potrzebują wsparcia – warto odkryć w sobie radość dzielenia się … Bo to naprawdę ogromna wartość! Nie jest istotny nasz wiek, zawód, płeć, majętność … jedynie  liczy się wielkie serce, otwarte na innych …

Oczywiście pomagać potrzebującym można w różny sposób, nawet uczestnicząc w charytatywnym maratonie fitness.

Konsekwentnie idąc tym tropem myślenia zorganizowano w Hali MOSIR przy Al. Lipowej Mikołajkowy Charytatywny Maraton Fitness „Ćwiczymy dla Zosi”.

Spotkanie sportowe odbyło się w niedzielę – 8 grudnia 2019 roku – rozpoczęło się o godz. 15:00 i trwało do godz. 18:00.

Organizatorami pięknej akcji byli One Step Active Studio, Fundacja Gram, Kibicuję, Pomagam oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie.

Imprezę otworzyli Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Rzepa oraz dyrektor MOSiR Krzysztof Stolarek.

W programie zaplanowano zajęcia z zumby fitness, strong by zumba, trening obwodowy, stretching czyli trening taneczny ujędrniający ciało i spalający zbędne kalorie w takt energetycznej muzyki, która motywuje do działania.

Niecodzienne przedsięwzięcie było dla wszystkich tych, którzy mając wielkie serce i zamiłowanie do zajęć fitness pragnęli wspomóc Zosię Szymkowiak.

Zosi Szymkowiak walczy z nowotworem „mięsak wątroby”.  Dziewczynka jest już po 8 cyklach chemii, najbliżsi mocno wierzą , że jest już na finiszu leczenia i już nie długo będzie mogła się cieszyć z powrotu do domu.

Połączono dwie rzeczy – dobrą zabawę z pomocą chorej knurowiance. Dzięki temu, każdy kto zdecydował się wykupić wejściówkę miał świadomość, że wspiera potrzebującą osobę dotkniętą chorobą nowotworową.

Wszystkie zebrane środki zasilą konto Zosi i pomogą w dalszej drodze o zdrowie.

Uczestnicy eventu oprócz pomocy finansowej przekazali Zosi i jej rodzinie pozytywną energię i siłę do walki z chorobą.

Dzięki tej 3 godzinnej zabawie można było poznać nowych ludzi i zobaczyć, w jak fantastyczny sposób można spędzać wolny czas wzmacniając swoją kondycję, a przy okazji pomóc osobie pokrzywdzonej przez los, która potrzebuje wsparcia finansowego na drogie leczenie. Bo przecież charytatywny maraton fitness to nie tylko taniec, dobra zabawa, to także cenna lekcja jak wygrywa się najcięższą bitwę, bitwę o zdrowie.

Ponadto dla wszystkich przybyłych przewidziano liczne atrakcje i niespodzianki, m.in.  konsultacje trenerskie (ONE STEP Active Studio), animacje dla dzieci (KIDS bale animacje urodzinki), suplementy diety (Kuźnia Mocy) oraz porady makijażu (Warsztaty makijażu dziennego z Katarzyna Kowol Make up & Beauty), konsultacje zdrowotne (Unikum), mini masaże (Mobilny Gabinet Masażu Angelika Marek).

Mikołajkowy Charytatywny Maraton Fitness „Ćwiczymy dla Zosi” przeszedł już do historii jako piękne wydarzenie o niesamowitej atmosferze, zaś uczestnicy jako ludzie o wielkich serduchach. Pomaganie jest proste i bardzo cieszy!

Relacja: Agnieszka Łyko