O potrzebie wybudowania drugiej hali sportowej, która uzupełniłaby ofertę sportową miasta, mówiło się już od jakiegoś czasu. Co prawda obiekt tego typu  funkcjonuje w Szczygłowicach, jednakże jego lokalizacja oraz ograniczone możliwości kubaturowe  nie pozwalają na zaspokojenie wszystkich potrzeb. Z myślą więc o uczniach i stowarzyszeniach sportowych z samego Knurowa, miasto zleciło przygotowanie dokumentacji  projektowej pod budowę nowego obiektu w rejonie działającego kompleksu sportowego przy ul. Ułanów i Alei Lipowej.

Kolejnym etapem w procesie przygotowania inwestycji było zabezpieczenie niezbędnych środków finansowych na realizację zadania oraz wyłonienie wykonawcy robót budowlanych. Z uwagi na wysokie koszty prac, po niezbędnych korektach w budżecie miasta, możliwe było ogłoszenie przetargu, którego rozstrzygnięcie nastąpiło w środę 16 stycznia.

Z pośród czterech złożonych ofert, na wykonawcę robót wyłoniono Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych i Transportowych ,,CECHINI” z Krynicy Zdroju. Cena ofertowa wynosi 12 milionów 890 tysięcy złotych.

Zgodnie z planami, hala powinna zostać wybudowana w 2019 roku. Sala sportowa posiadać będzie wymiary 43 na 24 metry. Obiekt pomieści na widowni 136 osób i wyposażony będzie w sześć szatni z pełnym węzłem sanitarnym oraz salkę do zajęć fitness. Hala połączona będzie podziemnym łącznikiem z budynkiem Zespołu Szkół nr 1 w Knurowie.

 

info: knurow.pl

 

 

wizualizacja hali sportowej przy Alei Lipowej w Knurowie (materiały MOSiR Knurów)

 

MOSiR Knurów: Przetarg nieograniczony – Budowa hali sportowej przy Alei Lipowej 12 w Knurowie.

 

 

1 KOMENTARZ

  1. Drodzy rajcowie miasta Panie Prezydencie nie stać nas na większą halę nie stawiajcie kurnika 136 miejsc to dobre na stype a nie na jaki kolwiek koncert.

Comments are closed.