Knurów/Metropolia: „Bilet pokutny” dla gapowiczów

0
296

Zdarzyło Ci się jechać autobusem bez biletu i otrzymać mandat od kontrolera? Teraz zamiast uiszczenia opłaty karnej możesz zakupić „bilet pokutny” – to alternatywne rozwiązanie przygotowane przez Zarząd Transportu Metropolitalnego. Z takiej opcji skorzystało już kilkudziesięciu „zapominalskich” przyłapanych na jeździe na „gapę”.

„Bilet pokutny” to rozwiązanie, która pozwala obniżyć opłatę dodatkową za jazdę bez ważnego biletu (nazywaną potocznie „mandatem”). Aby skorzystać z takiej możliwości, należy w ciągu 14 dni od otrzymania mandatu zwrócić się do ZTM z wnioskiem i zakupić bilet „Sieć-180”. Bilet ważny jest przez 180 dni od daty wybranej podczas zakupu. Cena biletu normalnego wynosi 550 zł, a ulgowego 275 zł. Przy zakupie biletu normalnego opłata za brak biletu wynosi jedynie 50 zł. Dzięki temu bardziej opłaca się kupić bilet i od tego momentu jeździć autobusami oraz tramwajami bez obaw. – informuje ZTM.

Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadził „bilet pokutny” 17 października wraz ze zmianą cennika za przejazd i kar za jazdę bez ważnego biletu. Obecnie najdroższy mandat wynosi 550 złotych. Z biletowej „pokuty” można skorzystać pod warunkiem braku zaległości w mandatach za brak biletu.

AW

Źródło: ZTM