Knurów: Mecz piłkarski oldbojów Ivet Knurów – Reprezentacja Śląska

0
461

Knurów: Mecz piłkarski oldbojów Ivet Knurów – Reprezentacja Śląska

W sobotnie popołudnie na Kompleksie Boisk Wielofunkcyjnych przy Alei Lipowej 12 doszło do ciekawego piłkarskiego pojedynku, gdzie naprzeciwko siebie stanęły drużyny Ivet Knurów oraz Reprezentacja Śląska. Dla wielu kibiców był to prawdziwy powrót do przeszłości, ponieważ po murawie biegali zawodnicy, którzy niegdyś reprezentowali barwy Concordii Knurów czy klubów znanych z Ekstraklasy, a niektórzy z nich mogą pochwalić się występami w seniorskiej kadrze narodowej.

W knurowskiej drużynie pierwsze skrzypce grali Dawid Gajewski (niegdyś Concordia Knurów, Górnik Zabrze, Rozwój Katowice czy Ruch Radzionków) czy Ariel Mnochy (reprezentant kraju w piłce nożnej 6-osobowej), a towarzyszyli im Wojciech Kempa, Marcin Rozumek, Marcin Modrzyński, Piotr Karwowski czy Daniel Tałajkowski. Wielu z nich w przeszłości występowało w barwach knurowskiej Concordii i dziś mieli okazję ponownie zagrać w jednej drużynie.

Po drugiej stronie można było zobaczyć piłkarzy, którzy z powodzeniem występowali na boiskach Ekstraklasy czy I ligi. Janusz Bodzioch, Sebastian Gielza, Krzysztof Kmietowicz, Bogdan Pikuta, Ireneusz Adamski czy Mamia Dżikia nie są anonimowe dla kibiców piłki nożnej. Oczy wszystkich jednak były wzrócone na Dariusza Dudka i 10-krotnego reprezentanta Polski Radosława Gilewicza.

Na murawie lepsza okazała się drużyna Ivetu Knurów wygrywając 8:5. Nie wynik w tym meczu był jednak najważniejszy lecz możliwość spotkania się z kolegami z boiska i powspominanie swojej piłkarskiej kariery. Kibice, którzy przybyli na trybuny mogli wyjść z meczu zadowoleni. Padło wiele bramek, gdzie kilka z nich można byłoby pokazywać w magazynach piłkarskich, a część zawodników choć od paru lat nie gra już zawodowo w piłkę, to jednak nie zapomnieli jak należy obchodzić się z futbolówką pokazując swój kunszt i zaprezentowali kilka ciekawych zagrań.

⚽️Ivet Knurów – Reprezentacja Śląska 8:5 (7:0)

Ivet Knurów: Mateusz Masiuk, Marek Furgoł – Mariusz Sikora, Marcin Rozumek, Robert Kasiński, Marcin Modrzyński, Daniel Tałajkowski, Przemysław Jędrzejczak, Dawid Gajewski, Ariel Mnochy, Piotr Karwowski, Wojciech Kempa, Artur Gładysz, Andrzej Riss, Wojciech Rozumek.

Reprezentacja Śląska: Mariusz Majewski – Krzysztof Bugdoł, Artur Opeldus, Sebastian Opeldus, Dominik Opeldus, Marek Żelichowski, Radosław Gilewcz, Dominik Leszczyński, Mamia Dżikia, Adam Kryger, Sebastian Gielza, Dariusz Dudek, Janusz Bodzioch, Mariusz Izydorczyk, Ireneusz Adamski, Bogdan Pikuta.

AW
Fot. Afgan