KnurówSport i rekreacja

Knurów: Lisik i Raszewska eliminują rezerwy GKS-u Katowice z Pucharu Polski

Od zwycięstwa 6:2 rozpoczęły nowy sezon piłkarki MTS-u Knurów. Podopieczne trenera Oskara Radkiewicza w deszczowej scenerii awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski eliminując z tych rozgrywek drugą drużynę GKS-u Katowice. Bohaterkami spotkania zostały Dorota Raszewska oraz Magdalena Lisik, które wpisywały się na listę strzelców.

Rywalki z Katowic przyjechały do Knurowa w dziewięcioosobowym składzie, ale na boisku nie było tego widać. Katowiczanki grały ambitnie, nie skupiały się wyłącznie na obronie próbując raz po raz zaatakować defensywę MTS-u Knurów. Nawet dwukrotnie udało im się pokonać bramkarkę gospodarzy Nikolę Soczyńską lecz te bramki nie pozwoliły uchronić się przed porażką.

Po stronie MTS-u na listę strzelców wpisały się Dorota Raszewska oraz Magdalena Lisik. Ta pierwsza rozpoczęła dzisiejsze strzelanie pewnie wykorzystując rzut karny na początku spotkania. Raszewska ponownie mogła cieszyć się ze zdobycia bramki dwadzieścia minut później strzelając z najbliższej odległości. Następnie swój koncert rozpoczęła Magdalena Lisik, która była autorem kolejnych czterech goli dla MTS-u Knurów. Gdyby koleżanki z zespołu zaprezentowały lepszą skuteczność to sam wynik byłby bardziej okazały. Niestety, w wielu doskonałych sytuacjach piłka nie potrafiła znaleźć drogi do bramki.

Dla obu zespołów był to pierwszy oficjalny mecz w sezonie 2022/2023. Już w następny weekend nastąpi inauguracja rozgrywek ligowych.

MTS Knurów – GKS II Katowice 6:2 (3:0)

Bramki: Raszewska 8′(k), 29′, Lisik 37′, 49′, 62′, 65′ – Misztal 58′, 90′

MTS: Soczyńska – Fiedor (42′ Krakowczyk), Kafka, Twardon, Kozielska – Kluczniok, Mandrela (69′ Nalepka), Czech, Raszewska, Kryspin – Lisik (76′ Gwóźdź).

GKS II: Małecka – Czarnecka, Krelińska, Przetak, Gabryś – Langosz, Ogórek, Zielasko – Misztal.

AW