KnurówSport i rekreacja

Knurów: KTK postraszyło lidera z Rudy Śląskiej

Zawodnicy Knurowskiego Towarzystwa Koszykówki JS Invest przegrali z Pogonią Ruda Śląska 72:80 w meczu 10.kolejki III ligi śląskiej koszykarzy mężczyzn. Knurowianie postawili liderowi rozgrywek twarde warunki.

Podopieczni trenera Andrzeja Wesołowskiego od początku meczu nie przestraszyli się swojego rywala i zaczęli od mocnego uderzenia. Knurowianie zaskoczyli zawodników Pogonii skuteczną grą w ataku i pierwszą kwartę wygrali pięcioma punktami.

Druga kwarta to bardzo widowiskowa gra obu zespołów – w tej części gry zawodnicy zdobyli aż 48 punktów i koszykarze z Knurowa schodzili na przerwę prowadząc 47:44.

Po przerwie wyższą kulturą gry wykazali się goście, którzy odrobili straty i dążyli do zwycięstwa. Nie przyszło ono jednak łatwo bowiem knurowscy koszykarze grali bardzo ambitnie i byli bliscy sprawienia niespodzianki – „To był najlepszy mecz w tym sezonie. Szkoda, że przegrany…” – powiedział na gorąco po spotkaniu trener gospodarzy Andrzej Wesołowski.

Dla knurowian było to ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym. Następny ligowy mecz rozegrają 16 stycznia na wyjeździe z rezerwami Polonii Bytom.

KTK JS Invest Knurów – Pogoń Ruda Śląska 72:80 (24:19; 23:25; 13:17; 12:19)