Knurów: Krywałd wkrótce z nowym parkiem!
Krywałd wkrótce stanie się miejscem, które połączy przyjemne z pożytecznym. W sąsiedztwie Feliksówki powstanie nowy park historyczno-rekreacyjny, który będzie idealnym miejscem na spacer, rodzinne spotkanie, ale także chwilę refleksji nad historią regionu. To wszystko dzięki pomysłowi mieszkańców, którzy wybrali tę inwestycję w zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.
Park ma stać się przestrzenią, która łączy wypoczynek z edukacją. Wśród zaplanowanych atrakcji znajdą się ścieżki spacerowe, ławeczki, stojaki na rowery, a także stół do gry w szachy, idealny na popołudniowe spotkania. Dla najmłodszych przewidziano nowoczesne urządzenia zabawowe, a całość wzbogaci roślinność ozdobna i tablice informacyjne, które przybliżą historię Powstań Śląskich, ekosystem leśny oraz dzieje Knurowa.
Realizacją inwestycji zajmie się firma Baugart z Knurowa, która zaproponowała ofertę na kwotę 288 000,00 PLN. Nowy park w Krywałdzie to miejsce, które w przyszłości będzie łączyć relaks i naukę, tworząc przestrzeń pełną historii, natury i zabawy.
Fot. Krzysztof Jojko (StudioKJ)