Knurów: Koncert zespołu After Midnight i występ Mażoretek Scarlet Knurów

0
532

Długi weekend maja to okazja zarówno do odpoczynku, jak i super zabawy. Z ciekawą propozycją dla fanów dobrej muzyki wyszło Centrum Kultury w Knurowie. Oferta muzyczna została przygotowana na środowe popołudnie –  3 maja 2023 roku.  Tego dnia tężnia solankowa zamieniła się w niezwykłą salę koncertową pod gołym niebem.

W scenerii knurowskiej tężni wystąpił zespół After Midnight ze swoim jazzowo-rozrywkowym repertuarem.

Grupę tworzy pięć osób doświadczonych i wyjątkowo uzdolnionych muzycznie: Agata Żyła – wokal, Jacek Żyła – piano,  Damian Wdówka – perkusja, Asia Stasińska -saksofon, Andrzej Kocyba – gitara.

Podczas nastrojowego występu After Midnight, licznie przybyli sympatycy zespołu, przenieśli się do magicznego świata, w którym króluje lekkość interpretacji muzycznych, autentyczność i wrażliwość. A to przede wszystkim dzięki genialnemu głosowi Agaty Żyły, który sprawił, że po chwili słuchania świat wydał się lepszym, spokojniejszym, a co ważniejsze piękniejszym niż zwykle.

Pozytywne reakcje wzbudził gościnny udział Adama Szarugi, który w utworze pt. „Cykady na cykladach” zagrał brawurowo na gitarze.

Żywa reakcja zebranych osób oraz gorące brawa były najlepszą nagrodą dla wykonawców.

Kolejna odsłona imprezy była barwna i radosna, bo z choreograficznym układem taneczno-marszowym pojawiły się urocze, młode i w paradnych strojach –  Mażoretki „Scarlet ” Juniorki i  Seniorki z Centrum Kultury.

Mażoretki dały energiczny pokaż solowy i grupowy w rytm muzyki, tańcząc z pomponami oraz żonglując i podrzucając pałeczkami. Ich występ wzbudził gorący aplauz publiczności.

Zespół Mażoretek „Scarlet” prowadzi instruktorka Marta Jabłońska. Dziewczyny reprezentują wysoki poziom artystyczny – uczestniczą w licznych konkursach i festiwalach.

Dla najmłodszych mieszkańców przygotowano strefę atrakcji, wśród których znalazły się ogromne dmuchańce: pociąg, zamek i Minionek, a także stoisko z kolorowymi zabawkami. Dzieci były przeszczęśliwe, a opiekunowie pełni podziwu dla ich zapału.

Jak „Trzeciomajówka” to nie mogło zabraknąć pysznych przekąsek czyli lodów rzemieślniczych, waty cukrowej i chrupiącego popcornu.

Starannie zaplanowany event na świeżym powietrzu cieszył się dużym zainteresowaniem, bo stanowił doskonały sposób na nawiązanie więzi i pomoc w pobudzającym relaksie. Dodatkowo uczestnicząc w koncercie przy tężni można było powdychać solankę, która jak powszechnie wiadomo poprawia kondycję organizmu i dobroczynnie wpływa na zdrowie.

Relacja: Agnieszka Łyko