17.11.2018 r. o godz. 17.00. w szczygłowickim Domu Kultury odbędzie się kolejny koncert z okazji 100 Rocznicy Niepodległości Polski pt. NASZA WOLNA NIEPODLEGŁA.

 

Koncert z udziałem profesjonalnych muzyków oraz dzieci i młodzieży ze Studia Piosenki i Musicalu przy CK w Knurowie niesie ze sobą wielkie walory edukacyjne, wychowawcze oraz artystyczne. W czasie koncertu zabrzmią pieśni ponadczasowe , jak „Orszaki Dworaki” Agnieszki Osieckiej, „Mury” Jacka Kaczmarskiego, „Żeby Polska”, czy „Nadzieja” Jana Pietrzaka. Pieśni Legionowe zaśpiewane przez najmłodszych wokalistów dostarczą wielu wzruszeń. W koncercie wystąpi Agnieszka Bielanik-Witomska, piosenkarka przez wiele lat koncertująca w kraju i za granicą z Kabaretem „Pod Egidą” Jana Pietrzaka, a także artystka śląskich teatrów muzycznych – w Gliwicach i w Chorzowie.

Na scenie towarzyszyć jej będzie gitarzysta Damian Stroka (gitara), Martyna Czapska (gitara basowa) i Łukasz Walczak (instrumenty perkusyjne).

Koncert jest objęty Patronatem Prezydenta miasta Knurowa oraz Honorowym Patronatem Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Przed i po koncercie będzie można obejrzeć Wystawę OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI. Bilety w cenie 2 zł do nabycia w Sekretariacie i na stronie DK.

 

 

W Domu Kultury Knurów-Szczygłowice odbędzie się 17.11.2018r. (sobota), o godz. 17:00 koncert z okazji 100 Rocznicy Niepodległości Polski „Nasza Wolna Niepodległa”.

Wystąpią:

  • Agnieszka Bielanik- Witomska
  • Damian Stroka
  • Martyna Czapska
  • Łukasz Walczak
  • oraz dzieci i młodzież Studia Piosenki i Musical  przy Centrum Kultury w Knurowie