W niedzielny wieczór ( 8.04.2018r.) w Knurowie-Szczygłowicach odbył się koncert z cyklu „Muzyczne Wspomnienia”.

Była to pierwsza tego typu impreza muzyczna, zorganizowana na scenie Klubu Sztukateria w Knurowie i zapewne nie ostatnia.

Muzyczne Wspomnienia – to artystyczna podróż w czasie przywołująca miniony czas wokalistek zespołu „Music Joy”.

Mimo upływu lat pamięć o zespole pozostała ciągle żywa i obecna w świadomości lokalnej społeczności. Dlatego postanowiono wrócić do korzeni formacji wokalnej i reaktywować działalność w nieco zmienionej odsłonie.

Pierwotna nazwa zespołu brzmiała – Muzyczna Tęcza, która została utworzona  z grupy 4,5 klasistek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Knurowie-Szczygłowicach.

Na przestrzeni lat grupa wokalna ” Muzyczna Tęcza” przemieniła się w zespół o konkretnym profilu musicalowo-estradowym pod przewodnictwem artystycznym pani Agnieszki Bielanik – Witomskiej.

Muzyczna formacja  „Music Joy” powstała w 2004 roku i działała przy Centrum Kultury w Knurowie. W tamtym okresie dziewczyny z zespołu w doskonały sposób potrafiły się wcielić w role postaci znanych zarówno z kina, jak i scen całego świata.

Jednocześnie trzeba tu nadmienić, że grupa  ”Music Joy” zapoczątkowała działalność Studia Piosenki i Musicalu, który do dnia dzisiejszego działa przy Centrum Kultury w Knurowie.

Pomysłodawczynią i prowadzącą zespół o profilu musicalowo-estradowym jest pani Agnieszka Bielanik – Witomska, łącząca wyjątkową muzykalność, pasję i sceniczne doświadczenie z działalnością instruktora z dziećmi i młodzieżą.

Agnieszka Bielanik – Witomska – absolwentka gliwickiej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie śpiewu solowego u prof. Danuty Wiater.  Artystka w 1994r. ukończyła Studium Wokalno – Baletowe  przy Gliwickim Teatrze Muzycznym w 1996r. oraz kierunek pedagogiczno – artystyczny na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie w 1999r. Debiutowała w GTM w musicalu „Zorba” w roli Małej Bubuliny (1996), współpracowała z chorzowskim Teatrem Rozrywki, koncertowała  z Kabaretem Jana Pietrzaka „Pod Egidą” na wielu scenach krajowych ( m.in. Kraków, Bytom, Kielce, Poznań, Warszawa) oraz dla ośrodków polonijnych w Niemczech.

Koncert z cyklu „Muzyczne Wspomnienia” został zainspirowany styczniowym spotkaniem byłych wokalistek zespołu „Music Joy” z ich dawną mentorką Agnieszką Bielanik – Witomską.

Dziewczyny należące niegdyś do zespołu czyli Martyna Wolsztyńska, Wiktoria Sikotowska, Joanna Kazanecka, Anna Lewandowska, Joanna Czoszyk, Monika Fąfara, Katarzyna  Gralak – zabrały publiczność w sentymentalną podróż do muzycznej przeszłość kilka sekund po godz. 17:00. Wspomnienia dawnych dni stały się na nowo wyraźne i mocne, wywołując tym samym wiele pozytywnych emocji i wzruszeń w sercach tych, którzy na koncercie się pojawili.

Wokalistki na scenie stworzyły prawdziwą karuzelę muzyczną, gdyż każda z nich zaprezentowała swoją ulubioną piosenkę, ale tez nie zabrakło grupowych prezentacji.

Na koncercie można było usłyszeć między między innymi takie utwory jak: Miłość jest wszędzie, Miasteczko cud, Dobranoc panowie, Damą być, Gin z tonikiem, Byle jak.

Pomimo, iż było to pierwsze tego typu wydarzenie w Klubie Sztukateria z udziałem zespołu „ Music Joy” goście nie zawiedli i sala pękała w szwach, co daje powód do radości i satysfakcji. Jednocześnie stanowi dodatkowy impuls do dalszej pracy nad nowym projektem wspomnieniowym.

Relacja: Agnieszka Łyko