Knurów: Koncert Wielkopostny w Parafii Matki Bożej Częstochowskiej

0
272

W niedzielę (20.03.2022r.) w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej odbył się piękny koncert muzyki wielkopostnej.

Po wieczornej mszy w kościele wystąpił dobrze znany mieszkańcom Knurowa chór męski „Calvi Cantores” pod batutą Tomasza Pawła Sadownika.

W repertuarze artystów nie zabrakło tradycyjnych i współczesnych utworów (Gorczycki, Viadana, Gjeilo, Palestrina, Koszewski, Jańczak).

Chórzyści dołożyli wszelkich starań, aby wydobyć misterność i duchowość muzyki wielkopostnej. By dotrzeć do ludzkich serc zaśpiewali m.in. Zdrowaś Królewno Wyborna, Miserere, Z dawna Polski Tyś Królową, Out of the Deep, Sepulto Domino, Übi caritas, Adoramus te Christ, O Jezu, jakoś ciężko skatowany, Tenebrae facte sunt, Domine, non sum dignus.

Zespół Wokalny „Calvi Cantores” na scenie zadebiutował w roku 2006. koncertem w Klubie Kultury Lokalnej „Sztukateria” w Knurowie. Grupa męska od momentu powstania dała kilkadziesiąt koncertów w kraju i za granicą zdobywając szereg nagród w konkursach chóralnych i festiwalach. Wszędzie gdzie się pojawi cieszy się wielkim uznaniem i szacunkiem słuchaczy.

Natomiast Tomasz Paweł Sadownik oprócz, że doskonale prowadzi zespół to jest zarazem nauczycielem śpiewu, wokalistą – barytonem. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie śpiewu solowego.

Koncert pozwolił zagłębić się w tajemnicę Misterium Męki i Zmartwychwstania Pańskiego oraz wprowadził w chwilę zadumy i głębokich przeżyć emocjonalnych.

Relacja: Agnieszka Łyko